Honor 9X Lite: Únik špecifikácií aj ceny pred oficiálnym predstavením

Stredná trieda za 2 stovky.

0
Honor 9X Pro
Honor 9X Pro

Séria Honor 9X, ktorú aktuálne zastupujú modely Honor 9X a Honor 9X Pro, čoskoro privíta nového člena, Honor 9X Lite. O tom sa však krátko pred samotným debutom dozvedáme všetky kľúčové informácie ohľadom špecifikácií aj ceny.

Smartfón je totiž možné si už teraz predobjednať z jedného z pakistanských online obchodov, píše Gizmochina.

Presuňme sa rovno k veci. Honor 9X Lite má z prednej strany pokrývať 6,5-palcový FullView displej, ktorý zaberie celých 91 % dostupnej plochy. Rámikom tak ostáva len smiešnych 9 %.

Zdroj: Gizmochina

Zatiaľ nie je isté, aký typ výrezu sa výrobca rozhodol pri tomto modeli uplatniť, keďže v prostredí obchodu je smartfón zobrazovaný len zo zadnej strany.

Interiér obsahuje čipset Kirin 710, 4 GB operačnej pamäte RAM a 128 GB interného úložiska. Spomínaná zadná strana bude domovom pre dvojicu fotoaparátov s rozlíšeniami 48 Mpx (f/1.8) a 2 Mpx (f/2.4). Na prednej strane sa má nachádzať 16 Mpx (f/2.0) snímač.

Zdroj: Gizmochina

Telefón disponuje snímačom odtlačkov prstov, pričom je ho možné odomknúť aj prostredníctvom tváre. Pod kapotou sa okrem vyššie uvedených komponentov nachádza aj 3 750 mAh batéria.

Čo sa týka softvéru, po tejto stránke má Honor 9X Lite poháňať EMUI 9.0 založený na Android 9. Operačný systém je možné aktualizovať aj na Android 10.

Zariadenie s rozmermi 160,4 x 76,6 x 7,8 mm a váhou 175 g sa v online obchode dá predobjednať za cenu 31 999 PKR, čo je v prepočte približne 190 EUR. Na našom trhu však táto cena môže byť o niečo vyššia.