Crash-Bandicoot

Crash Bandicoot sa zrejme vráti na scénu ako mobilná hra pre smartfóny

Kto by nepoznal ikonickú hru Crash Bandicoot, ktorá bola vyvinutá v štúdiu Naughty Dog a následne vydaná spoločnosťou Sony Computer Entertainment. Hra prišila na trhu najskôr v USA v lete roku 1996.

Kto by nepoznal ikonickú hru Crash Bandicoot, ktorá bola vyvinutá v štúdiu Naughty Dog a následne vydaná spoločnosťou Sony Computer Entertainment. Hra prišla na trh najskôr v USA v lete roku 1996.

V našich končinách hru spopularizovala relácia Maxihra, ktorú vysielala televízia STV a Markíza. Aj keď to vzhľadom na dnešné pomery možno vyzerá trochu komicky, postavičku na diaľku ovládali diváci relácie pomocou pevných telefónov v domácnosti, čo bolo sprevádzané typickým zvukom stláčania tlačidiel. Aspoň si to tak pamätáme. Maxihra sa totižto vysielala pred takmer 20 rokmi.

Crash Bandicoot je určite legendárnou hrou, ktorú privedú späť k životu mobilné zariadenia. Oficiálna zmienka o tom neexistuje, no prvé indície to celkom dobre naznačujú. Zhrnul ich server Kotaku.

Autorom sa podarilo získať snímky obrazovky aj s popisom hry, ktoré by sa mali v budúcnosti nachádzať v obchodoch s aplikáciami. Rovnaké snímky obrazovky našli užívatelia aj na Facebooku.

hra
Foto: Kotaku

Novú hru podľa všetkého vyvíja štúdio King, ktoré patrí pod krídla renomovanej spoločnosti Activision. King je autorom nekonečnej návykovej hry Candy Crush Saga a Activision je tou spoločnosťou, ktorá hráčom sľúbila mobilné a kontroverzné Diablo Immortal. Hra zatiaľ vydaná nebola.

Crash Bandicoot pre mobilné zariadenia bude pravdepodobne mierne odlišný od klasickej podoby hry, akú poznáme. Zrejme pôjde o takzvanú endless runner hru v štýle Temple Run, ktorá ale bude obohatená o niekoľko prvkov.

V popise sa uvádza, že hráči budú môcť budovať a rozširovať svoju základňu, čo je pre žáner endless runner hier pomerne neobvyklé. Spomína sa tiež odomykanie budov a arzenál zbraní. Vývojári tak plánujú klasické behanie a skákanie cez prekážky vylepšiť novými možnosťami.

Zatiaľ neexistuje jediná informácia o tom, kedy by mohla byť hra oficiálne dostupná. Môžeme sa ale asi spoľahnúť na to, že Crash Bandicoot sa naozaj dostane do obchodov Google Play a Apple App Store.