Diablo Immortal sa zatiaľ nekoná, pozrieť si ale môžeme nový trailer

Na hru si ešte musíme počkať.

0

Na minuloročnom podujatí BlizzCon 2018 predstavila spoločnosť Blizzard mobilnú verziu hry Diablo, ktorá zožala od fanúšikov žánru poriadnu kritiku. Jeden z fanúšikov sa tvorcov dokonca opýtal, či nejde o prvoaprílový žart.

Diablo Immortal, ako sa MMO RPG hra pre smartfóny nazýva, zatiaľ oficiálne sprístupnená nebola. Dostupná má byť pre obe dominantné mobilné platformy, teda Android aj iOS. Rozruch okolo hry medzičasom utíchol, čo zmenilo až tohtoročné podujatie BlizzCon 2019. Prebehlo v priebehu uplynulého víkendu (1. a 2. november).

Blizzard pokročil vo vývoji hry a divákom ukázal nové video, ktoré zobrazuje niektoré herné lokácie, hrdinov a hrateľnosť celkovo. Diablo Immortal sa sústredí aj na hru pre viacerých hráčov, ktorí sa budú môcť pohybovať v zdieľaných zónach a spolupracovať pri „čistení“ dungeonov.

Diablo Immortal
Diablo Immortal

Hrdinovia zo šiestich tried budú disponovať rozličnými zručnosťami a schopnosťami, ktoré sa budú dať vylepšovať legendárnymi a inými predmetmi. Dejovo je hra posadená do obdobia medzi titulmi Diablo II a Diablo III.

Diablo Immortal stále nemá potvrdený dátum oficiálnej dostupnosti. V tomto roku by sme hru asi ani neočakávali. Skôr to vidíme na rok 2020, počas ktorého sa do mobilných zariadení dostane aj ďalšia známa značka herného priemyslu – League of Legends s podtitulom Wild Rift.

Ak ste na Diablo Immortal ochotní aj naďalej čakať, navnadiť sa môžete spomínanou video ukážkou.