Ako fotí Huawei Mate 30 Pro? Známy slovenský fotograf sa s ním vybral do Benátok

Vydarené zábery.

5
Autor: Eduard Genserek, Huawei Mate 30 Pro

Eduard Genserek je výborný slovenský fotograf, ktorý je držiteľom ocenenia Slovak Press Photo. Fotograf spolupracuje so spoločnosťou Huawei, čoho najnovším výsledkom je séria snímok z talianskych Benátok.

Eduard Genserek fotografie zaznamenal pomocou smartfónu Huawei Mate 30 Pro, ktorý je vybavený výkonnými fotoaparátmi. Vo foto rebríčku DXOMark sa až donedávna nachádzal na prvej priečke.

Pripomenieme, že model Mate 30 Pro využíva opticky stabilizovaný 40 Mpx snímač obrazu s veľkosťou 1/1.7″ a objektívom so svetelnosťou f/1.6. Zároveň ho dopĺňa druhý snímač obrazu s rovnakým rozlíšením o veľkosti 1/1.54″, ktorý je spojený so širokouhlým objektívom so svetelnosťou f/1.8.

K dispozícii je tiež 1/4″ 8 Mpx senzor s optickou stabilizáciou a objektívom s 3x optickým priblížením, 5x hybridným priblížením a 30x digitálnym priblížením. Podľa záberov, ktoré môžete vidieť v galérii nižšie, využil Eduard Genserek schopnosti fotoaparátov na maximum.

Autor: Eduard Genserek, Huawei Mate 30 Pro

Počas jeho návštevy sa v Benátkach konal svetoznámy karneval, čiže o objekty hodné fotografovania nemal núdzu.

Huawei Mate 30 Pro sa od 10. februára predáva aj na Slovensku, výhradne v sieti obchodov PLANEO Elektro. Stojí 999 € a zákazník k nemu dostane ako darček bezdrôtovú nabíjačku a slúchadlá Freebuds 3. Získať môže aj hodinky Watch GT 2 v hodnote 249 €.

Stále platí, že Huawei Mate 30 Pro nemá nainštalované aplikácie a služby od Google, čo predstavuje isté obmedzenia. Prípadní záujemcovia s tým musia počítať.

Spomínanú sériu snímok z talianskych Benátok si môžete pozrieť nižšie.