Ako zo seriálu Knight Rider: Elektromobily Tesla budú čoskoro vedieť rozprávať

Americká automobilka Tesla má v pláne naučiť svoje vozidlá na elektrickú energiu rozprávať ľudskou rečou. Takto to bude vyzerať.

Americká automobilka Tesla má v pláne naučiť svoje vozidlá na elektrickú energiu rozprávať ľudskou rečou. Verbálna interakcia medzi strojom a človekom bude podľa všetkého prebiehať nielen v interiéri, ale aj v exteriéri.

Vyplýva to z autentického videa priamo od Elona Muska, kde nájdete krátku ukážku toho, na čo sa môžeme v neďalekej budúcnosti tešiť. Ako je teda príležitosť počuť na vlastné uši, pomaly idúci Model 3 vysloví hneď niekoľko slov, a to vrátane “But don’t just stand there staring, hop in”.

Moderným elektromobilom má s futuristickou funkcionalitou pomáhať umelá inteligencia, vďaka čomu začnú postupom času pripomínať jedného z nás. Niečo podobné sme mohli vidieť napríklad i v kultovom seriáli The Knight Rider, kde si zahral herec David Hasselhoff a hovoriace auto z budúcnosti s názvom KITT.

Nič viac momentálne nevieme. Elon Musk v nedávno zverejnenom tweete prezradil iba to, že avizovaná funkcionalita príde medzi nás už čoskoro.