Sony chystá novú vlajkovú loď, na palubu sa vráti konektor pre slúchadlá

0
Foto: Slashleaks

Podobne ako iní výrobcovia, aj japonské Sony predstaví v prvých mesiacoch roka 2020 novú vlajkovú loď, ktorá podľa prvých vizualizácií vyzerá viac ako len dobre.

Novinka by mohla byť podľa Stevea Hemmerstoffera (Slashleaks) označená ako Sony Xperia 5 Plus alebo poprípade Sony Xperia 1.1. Konečný názov potvrdený ešte nie je. Zaujímavosťou je, že tvorcovia privedú späť k životu 3,5 mm konektor pre slúchadlá. Aktuálna Sony Xperia 5 ním vybavená nie je.

V rámci výbavy sa spomína 6,6-palcový OLED displej s pomerom strán 21:9, ktorý vďaka zoštíhleným horizontálnym okrajom obsadí ešte väčšiu plochu prednej strany zariadenia. Bočné rámiky takmer nebadať. Na prednej strane sa bude okrem obrazovky nachádzať 8 Mpx selfie kamera a dvojica (snáď) výkonných reproduktorov.

xperia
Foto: Slashleaks

Zadnej strane budú okrem loga výrobcu dominovať vertikálne uložené fotoaparáty, ktoré okrem hlavného snímača obrazu pojmú širokouhlý objektív, objektív s optickým priblížením a ToF senzor.

sony xperia
Foto: Slashleaks

Sony sa podľa zdrojov vyhne snímaču odtlačkov, ktorý by bol súčasťou OLED obrazovky. Inžinieri ho umiestnia do hlavného tlačidla na bočnej strane zariadenia. Počítať môžeme s operačným systémom Android 10, 8 GB operačnou pamäťou alebo 128 GB úložiskom. Srdcom zariadenia by mal byť výkonný čipset Snapdragon 865. Na mieste je tak aj podpora pre siete 5. generácie.

Foto: Slashleaks

Nepoznáme ale zatiaľ kapacitu batérie a ďalšie podrobnosti. Predpokladá sa, že Sony novinku predstaví na podujatí Mobile World Congress 2020, ktoré sa každoročne koná vo februári v španielskej Barcelone.

Napriek tomu sa môže Xperia 5 Plus/Xperia 1.1 dostať na svetové trhy až niekedy v máji či v júni. Konkurencia, hlavne Galaxy S20/Galaxy S11, bude v tomto smere rýchlejšia. Fanúšikovia značky si však na novú hviezdu portfólia Sony určite radi počkajú, ak bude stáť za to, samozrejme. Viac podrobností sa dozvieme v priebehu najbližších týždňov.