ovladanie

Samsung Galaxy S11 (S20): Očakávať môžeme displej so 120 Hz frekvenciou

Nová vlajková loď spoločnosti Samsung, ktorá je prirodzene označovaná ako Galaxy S11, bude predstavená 11. februára. Medzitým sa však objavili správy, že výrobca zvolí nové pomenovanie – Galaxy S20.

Nová vlajková loď spoločnosti Samsung, ktorá je prirodzene označovaná ako Galaxy S11, bude predstavená 11. februára. Medzitým sa však objavili správy, že výrobca zvolí nové pomenovanie – Galaxy S20.

Nech už sa bude nová vlajková loď nazývať akokoľvek, pôjde o prvý smartfón výrobcu, ktorý zákazníkom ponúkne výhody obrazovky so 120 Hz obnovovacou frekvenciou.

Sammobile pripomína, že informácia o takejto frekvencii sa objavila zostave One UI 2.0 beta, ktorá bola určená ako aktualizácia pre modely Galaxy S10 a Galaxy Note 10.

Keďže doteraz žiadny smartfón značky Samsung displej so 120 Hz frekvenciou nemal, je jasné, že bude patriť novým vlajkovým lodiam. Podpora pre vyššie frekvencie obnovovania obrazu je začlenená aj do vlajkového čipsetu Exynos 990.

samsung galaxy s11 plus
Vizualizácia Samsung Galaxy S11 Plus od cashkaro.com

Riešenie má pozitíva aj negatíva. Vďaka 120 Hz frekvencii bude zobrazovanie obsahu na obrazovke prebiehať podstatne plynulejšie, čo je vizuálne atraktívne. Vyššiu frekvenciu ocenia aj hráči akčných a iných dynamických hier.

TIP REDAKCIE
Orange zaradil do ponuky ďalšie zariadenia, pomôže aj sociálne slabším rodinám

Na druhú stranu, displej s vyššou frekvenciou spotrebuje viac energie, čo sa na istej úrovni podpíše pod zhoršenú výdrž na jedno nabitie. Našťastie, v nastaveniach zariadenia by sa mal nachádzať prepínač, ktorý užívateľom dovolí manuálne voliť medzi 60 Hz a 120 Hz frekvenciou obnovenia.

Na trhu sa už nachádzajú smartfóny, ktoré disponujú obrazovkami s vyššími obnovovacími frekvenciami. Chválu zožal napríklad OnePlus 7 Pro, ktorého Fluid AMOLED displej ponúka 90 Hz.

Rad Samsung Galaxy S11 (Galaxy S20) nebude len o jednom smartfóne, ale rovno o troch modeloch. Najdostupnejší z trojice (Galaxy S11e) 120 Hz frekvenciou vybavený byť nemusí. Skôr pôjde o výsadu výkonnejších členov rodiny. Radi sa ale necháme prekvapiť.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať