Batérie v tohtoročných iPhonoch vraj vydržia dlhšie. Vďačíme za to novej technológii

Apple ich môže vybaviť LTPO displejmi.

0
Nový koncept iPhone 12
Nový koncept iPhone 12 (ZDROJ Ts Designer)

Hodinky Apple Watch sa okrem iného vyznačujú aj always-on displejom, ktorý síce môže byť náročnejší na výdrž batérie, no spoločnosti sa podarilo veci aspoň čiastočne napraviť s implementáciou LTPO displeja. S podobnou technológiou vraj môžu doraziť aj tohtoročné iPhony, tvrdí server Ubergizmo.

Ide o informáciu založenú na správe od The Elec z Južnej Kórey. Podľa publikácie má LG Displays pracovať na modernizácii liniek E6. Práve tie majú slúžiť exkluzívne na výrobu komponentov pre Apple. Existuje teda možnosť, že tohtoročné iPhony si taktiež osvoja LTPO displeje.

Výrazných vylepšení životnosti batérie sme sa dočkali už s príchodom posledného radu, čo mnohí síce neočakávali, no nikto sa, pochopiteľne, nesťažoval. Tento typ vylepšení by mal byť samozrejmosťou s predstavením každej novej generácie smartfónov, čiže by nebolo veľkým prekvapením, keby aj tohtoročný rad dorazil s niečím podobným.

Odporúčame vám však brať túto informáciu s rezervou, keďže ide viac-menej o hypotézu. Na jej potvrdenie si zrejme budeme musieť ešte chvíľu počkať.