Samsung pracuje na lacnom tablete. Jeho špecifikácie sa objavili v Geekbench

V základnej výbave nájdeme aj Android 10.

1
galaxy tab A 10.1

Približne pred mesiacom sme sa dozvedeli, že Samsung pracuje na novom lacnom tablete, ktorý je zatiaľ známy len pod kódovými označeniami SM-P610 a SM-P615. Teraz sa v prostredí benchmarku Geekbench objavujú jeho špecifikácie, píše SamMobile.

Podľa benchmarku má byť tablet poháňaný 8-jadrovým čipsetom Exynos 9611 s taktom 1,74 GHz, ktorý nájdeme aj v interiéri smartfónov ako Galaxy M30s či Galaxy A50s.

Ako sme už spomenuli v úvode, nepôjde o top-end zariadenie, ale skôr o strednú triedu. Tablet má preto ponúknuť „len“ 64/128 GB interného úložiska a podporu pre S Pen.

Zdroj: Geekbench (via SamMobile)

Zabudovaný čipset má spolupracovať so 4 GB operačnej pamäte RAM, pričom po softvérovej stránke bude zariadenie poháňať predinštalovaný Android 10, čo je skutočne skvelá správa. Keďže však pôjde o produkt z nižšej cenovej kategórie, je vysoko pravdepodobné, že sa na zozname prioritných zariadení pre najaktuálnejší firmvér nebude nachádzať príliš vysoko.

Rozdiel medzi SM-P615 a SM-P610 má tvoriť podpora pre LTE. Druhý model z dvojice sa totiž zrejme bude schopný pripojiť len na Wi-Fi. Zatiaľ však nie je ešte nič oficiálne, preto je možné, že sa výsledné produkty budú od tých v Geekbench v určitých ohľadoch odlišovať.