galaxy tab A 10.1

Samsung pracuje na lacnom tablete. Jeho špecifikácie sa objavili v Geekbench

Zabudovaný čipset má spolupracovať so 4 GB operačnej pamäte RAM, pričom po softvérovej stránke bude zariadenie poháňať predinštalovaný Android 10.

Približne pred mesiacom sme sa dozvedeli, že Samsung pracuje na novom lacnom tablete, ktorý je zatiaľ známy len pod kódovými označeniami SM-P610 a SM-P615. Teraz sa v prostredí benchmarku Geekbench objavujú jeho špecifikácie, píše SamMobile.

Podľa benchmarku má byť tablet poháňaný 8-jadrovým čipsetom Exynos 9611 s taktom 1,74 GHz, ktorý nájdeme aj v interiéri smartfónov ako Galaxy M30s či Galaxy A50s.

Ako sme už spomenuli v úvode, nepôjde o top-end zariadenie, ale skôr o strednú triedu. Tablet má preto ponúknuť “len” 64/128 GB interného úložiska a podporu pre S Pen.

Zdroj: Geekbench (via SamMobile)

Zabudovaný čipset má spolupracovať so 4 GB operačnej pamäte RAM, pričom po softvérovej stránke bude zariadenie poháňať predinštalovaný Android 10, čo je skutočne skvelá správa. Keďže však pôjde o produkt z nižšej cenovej kategórie, je vysoko pravdepodobné, že sa na zozname prioritných zariadení pre najaktuálnejší firmvér nebude nachádzať príliš vysoko.

TIP REDAKCIE
VAROVANIE pre Slovensko: Čína dvíha prst, hovorí o následkoch návštevy taiwanskej delegácie

Rozdiel medzi SM-P615 a SM-P610 má tvoriť podpora pre LTE. Druhý model z dvojice sa totiž zrejme bude schopný pripojiť len na Wi-Fi. Zatiaľ však nie je ešte nič oficiálne, preto je možné, že sa výsledné produkty budú od tých v Geekbench v určitých ohľadoch odlišovať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať