Samsung Galaxy Z Flip pózuje na nových snímkach. Fialová mu pristane

Motorola Razr dostane adekvátneho súpera.

1
samsung galaxy Z flip
Foto: 9to5google.com

Nové véčko z produkcie Samsungu, ktoré je známe ako Galaxy Z Flip, oficiálne spoznáme o necelé dva týždne. Jeho dizajn už nie je žiadnym tajomstvom.

Obrázky, ktoré vyzerajú ako oficiálne reklamné materiály, zverejnil Roland Quandt z nemeckého portálu winfuture.de. Pred pár dňami tiež poskytol prvé poriadne zábery vlajkových lodí Galaxy S20.

Na snímkach pózuje Galaxy Z Flip v čiernom a fialovom farebnom prevedení. Hlavne fialová mu celkom pristane. Existovať by ale malo aj zlaté a strieborné prevedenie.

samsung galaxy Z flip
Foto: winfuture.de

Obrázky potvrdzujú doteraz známe informácie. Véčko bude mať štíhlu konštrukciu, pravidelné okraje okolo flexibilného displeja, dvojitý fotoaparát a USB-C konektor s mriežkou reproduktora v spodnej hrane.

Samsung Galaxy Z Flip

Obrazovka ponúkne po rozložení uhlopriečku 6,7-palca, FHD+ rozlíšenie a užší pomer strán 22:9. Chrániť by ho mala veľmi tenká vrstva skla, ktorá zlepší jeho odolnosť. So zlyhaním alá Galaxy Fold by sme sa už stretnúť nemali. Snáď.

Foto: winfuture.de

Konštrukcia bude fixovaná aj v +/- 90-stupňovom uhle, nielen v 180 stupňoch tak, aby obe časti obrazovky zostali v jednej rovine. Smartfón tým pádom zároveň poslúži ako stojan, kedy sa obsah zobrazí primárne v hornej polovici displeja. Môže to by praktické pri sledovaní videí alebo skôr pri uskutočňovaní video hovorov.

samsung
Foto: winfuture.de

Vedľa duálneho fotoaparátu nájdeme malý informačný displej s uhlopriečkou 1-palca a s rozlíšením 300 × 116 pixelov. Zobrazí základné informácie, primárne upozornenia, kvôli ktorým tak užívateľ nebude musieť smartfón zbytočne otvárať.

Foto: winfuture.de

Roland Quandt potvrdzuje predchádzajúce správy o čipsete Snapdragon 855+, 8 GB operačnej pamäti, 256 GB úložisku či dvoch 12 Mpx fotoaparátoch. Jeden z nich bude širokouhlý. V malom otvore v hlavnej obrazovke sa usídli 10 Mpx fotoaparát.

samsung
Foto: winfuture.de

Posledné zo známych indícií hovoria o 3300 mAh batérii alebo o cene, ktorá by sa mohla pohybovať okolo sumy 1400 amerických dolárov. Európska cena ale môže byť vyššia. Príliš by sme sa nespoliehali na to, že bude Galaxy Z Flip dostupný aj na našom trhu. Aspoň nie zo začiatku.

TIP REDAKCIE
Strúhadlo na syr je tu: Špičkový Mac Pro od Apple stojí od 6 000 dolárov

Aj keď je nové véčko zaujímavé, kľúčová bude hlavne rodina Galaxy S20, ktorá je určená pre široké publikum a masový trh.