Vlajkové lode Samsung Galaxy S20 zachytené na zatiaľ najkvalitnejších snímkach

Páči sa vám nové prevedenie fotoaparátov?

0
Samsung Galaxy S20, 20+ a S20 Ultra. Foto: winfuture.de

Po niekoľkých týždňoch a mesiacoch, počas ktorých sa postupne dostávali na povrch informácie o nových vlajkových lodiach Galaxy S20, teraz získavame pohľad na oficiálne vizualizácie.

Podobne ako v minulom roku, aj teraz ich zverejňuje Roland Quandt z nemeckého portálu winfuture.de. Ide o tie isté materiály, ktoré by mal Samsung používať v rámci komunikácie a prezentácie nových produktov. Podrobnosti o hardvérovej výbave zhrnuli autori z 91mobiles.com.

Samsung Galaxy S20, Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra vyzerajú takmer rovnako. Odlišnosti badať hlavne v oblasti primárnych fotoaparátov, ktoré sú sústredené do modulu v tvare obdĺžnika umiestnenom v rohu zadnej strany.

Samsung galaxy s20 ultra
Samsung Galaxy S20 Ultra. Foto: winfuture.de

Všetky tri zariadenia budú mať displej s mierne zaoblenými postrannými okrajmi (2.5D sklo) a jedným malým otvorom pre selfie kameru nachádzajúcim sa tesne pred horným horizontálnym okrajom. Najviac toho pochopiteľne ponúkne najlepšie vybavený model Galaxy S20 Ultra, ktorý by mohol v 5G verzii stáť až 1200 alebo až 1300 €.

Už sa asi môžeme spoľahnúť na to, že novinka bude mať skutočne hlavný snímač s až 108 Mpx rozlíšením, ktorý bude susediť s ToF snímačom, 12 Mpx fotoaparátom so širokouhlým objektívom a 48 Mpx senzorom s objektívom s optickým priblížením, tzv. periskopom.

Na ten je Samsung obzvlášť hrdý, kedže pri fotoaparátoch bude uvedená informácia o masívnom 100-násobnom priblížení. Praktickejšie ale bude štandardné 5-násobné, čisto optické priblíženie, resp. 30-násobné priblíženie bez straty kvality, ktoré podporí aj softvér.

galaxy S20 plus
Samsung Galaxy S20+. Foto: winfuture.de

Galaxy S20 Ultra bude čo do rozmerov najväčším z trojice. Prednú stranu obsadí AMOLED displej so 6,9-palcovou uhlopriečkou a QHD+ rozlíšením. Pre náročných užívateľov je pripravená 120 Hz obnovovacia frekvencia, ktorá by však mala fungovať len pri FHD+ rozlíšení. Dôvodom je zrejme výdrž na jedno nabitie, ktorá by mohla utrpieť.

TIP REDAKCIE
Xiaomi predstavilo Mi 9 pre Európu a model Mi Mix 3 s 5G konektivitou!

Celé dielo bude pohromade držať konštrukcia z nehrdzavejúcej ocele. Takouto konštrukciou sa pýši napr. Nokia 8 Sirocco alebo iPhone 11 Pro.

Samsung Galaxy S20 a S20+ si osvoja obrazovky s menšími uhlopriečkami, menší tým pádom bude aj celkový rozmer zariadení. Každý nechce nosiť vo vrecku obrovský kus elektroniky, s ktorým sa môže horšie manipulovať. Galaxy S20 dostane AMOLED obrazovku so 6,2-palcovou uhlopriečkou, Galaxy S20+ so 6,7-palcovou uhlopriečkou. So 120 Hz frekvenciou sa počíta aj pri týchto modeloch.

Samsung Galaxy S20. Foto: winfuture.de

Schopnosti hlavných fotoaparátov zastreší nový 12 Mpx snímač obrazu, ktorý doplní 12 Mpx senzor so širokouhlým objektívom a 64 Mpx snímač s 3-násobným optickým priblížením. Galaxy S20+ dostane navyše ToF senzor pre meranie vzdialenosti medzi zariadením a objektom snímania.

Samsung Galaxy S20 môže stáť 899 € v 4G verzii a 999 € v 5G prevedení. Galaxy S20+ by mal byť o stovku drahší, prislúcha mu teda cena 999 €, resp. 1099 € (5G). Ceny sú ale stále skôr odhadované. Líšiť sa môžu aj v závislosti od konkrétneho trhu.

Čo sa týka ostatnej výbavy, staviť môžeme na 4000 mAh (S20), 4500 mAh (S20+) a 5000 mAh (20 Ultra) batérie s rýchlym a bezdrôtovým nabíjaním, čipset Exynos 990/Snapdragon 865, minimálne 8/12 GB operačnú pamäť a 128 GB úložiská v základných a teda najdostupnejších konfiguráciách.

Samozrejmosťou bude Android 10 s užívateľským prostredím OneUI 2.0 a odolnosť voči vode a prachu IP68. Samsung nové vlajkové lode predstaví 11. februára v americkom San Franciscu, kde nebudeme chýbať.

Okrem rodiny Galaxy S20 by mal Samsung predstaviť aj ohybné véčko Galaxy Z Flip a vylepšené slúchadlá Galaxy Buds+.