BMW Vision iNEXT

Samsung spája sily s BMW. Giganti prinesú na trh 5G elektromobil

Kórejsky gigant Samsung pomôže BMW s vývojom elektrického SUV, ktoré ponúkne 5G konektivitu. Nová generácia mobilných sietí vraj zmení všetko okolo nás.

Kórejsky gigant Samsung pomôže BMW s vývojom elektrického SUV, ktoré ponúkne 5G konektivitu. Nová generácia mobilných sietí vraj zmení všetko okolo nás, a to vrátane samotného automobilového priemyslu.

O ambicióznom projekte renomovaných spoločností sme sa dozvedeli počas podujatia CES 2020, kde ho odhalil sám Klaus Fröhlich, šéf oddelenia vývoja nemeckej automobilky.

Elektromobil s 5G konektivitou by mal podľa informácií z webu DigitalTrends vzniknúť na základoch futuristického konceptu BMW Vision iNEXT. To inými slovami znamená, že ho bude pripomínať ako po vizuálnej, tak aj po technickej stránke.

Ak pôjde všetko podľa plánov, štvorkolesová novinka príde na spotrebiteľský trh niekedy v roku 2021.

Nebude prvý

Nepôjde však o prvé vozidlo so značkou BMW, ktoré dokáže komunikovať s mobilnými sieťami piatej generácie. Klaus Fröhlich totiž prezradil aj to, že 5G technológiu čaká integrácia i do modelov z aktuálneho portfólia nemeckého výrobcu. A k niečomu takému by malo dôjsť už začiatkom tohto roka.

TIP REDAKCIE
AirPods Pro mali chlapcovi roztrhnúť ušný bubienok: Apple čelí vážnemu obvineniu a ide pred súd

Zabudovaná SIMka

Výhoda zabudovanej 5G konektivity bude tkvie v jednoduchosti. Zo strany používateľa nebude potrebné utekať k mobilnému operátorovi po novú SIM kartu, pretože ju zabudujú priamo do výbavy. O všetko potrebné sa teda postará sám výrobca.

Neustále pripojenie k sieti 5. generácie otvorí dvere bleskovým aktualizáciám, obohatí funkcionalitu vozidla a citeľne zvýši jeho inteligenciu, čo sa potom logicky odrazí na lepších používateľských skúsenostiach. Rovnako je ale kľúčové i pri fungovaní autonómnych riadiacich systémov, ktoré sú podstatnou súčasťou čoraz populárnejších autopilotov.

Už na tom pracujú

Na 5G súčiastkach pre automobilový priemysel pracuje Samsung s BMW už dlhšie. O ich priamej integrácii do elektroniky vozidla sme sa však dozvedeli až teraz. Preto ešte nejaký ten mesiac potrvá, až bude konektivita pripravená na dennodenné používanie.