amazfit t-rex

Amazfit predstavil odolné smart hodinky a zaujímavé bezdrôtové slúchadlá

Na aktuálne prebiehajúcom veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2020 ukázal nové produkty aj čínsky výrobca Huami, ktorý ich bude predávať pod svojou značkou Amazfit.

Na aktuálne prebiehajúcom veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2020 ukázal nové produkty aj čínsky výrobca Huami, ktorý ich bude predávať pod svojou značkou Amazfit.

Huami patrí medzi najväčších výrobcov nositeľných zariadení. Asi najviac ho preslávil najpredávanejší fitness náramok Mi Band, ktorý vyrába pre populárnu značku Xiaomi.

Huami v rámci značky Amazfit predstavil na CES 2020 dvojicu hodiniek a dva páry bezdrôtových slúchadiel do uši. Každý z nových produktov sa drží osvedčenej koncepcie vyššej pridanej hodnoty za vynaložené prostriedky.

Amazfit T-Rex

Amazfit T-Rex sú odolnými inteligentnými hodinkami s masívnejším členitým puzdrom a relatívne nadštandardnou výbavou. Aspoň vzhľadom na ich cenu. Hodinky sa pýšia armádnou odolnosťou STD-810G a vodotesnosťou na úrovni normy 5ATM.

Amazfit T Rex
Foto: Amazfit

Ich 1,3-palcový OLED displej (360 x 360 pixelov) chráni vrstva Gorilla Glass 3. Na palube nechýba citlivý GPS/Glonass snímač od Sony, monitorovanie srdcovej frekvencie BioTracker PPG a batéria s kapacitou 390 mAh.

Výrobca sľubuje až 66 dní výdrže v nenáročnom režime používania. Pri maximálnej záťaži hodinky vydržia na jedno nabitie 20 hodín, čo by malo stačiť pre celodennú turistiku alebo inú akciu zodpovedajúcu nepretržitému monitorovaniu umiestnenia, tepu a ďalších aspektov.

Amazfit T Rex
Foto: Amazfit

Cena hodiniek je veľmi nízka. Predávať sa začnú od budúceho mesiaca (zrejme najskôr v Číne) za cenu necelých 110 €. Pri medzinárodnej dostupnosti cena pochopiteľne stúpne, aj tak ale bude zaujímavá. Hodinky využívajú vlastný operačný systém výrobcu, čo môže byť do istej miery obmedzujúce.

Amazfit Bip S

Druhý model predstavených inteligentných hodiniek zastupuje Amazfit Bip S. Cenovo ešte dostupnejšie, no jednoduchšie zariadenie využíva farebný LCD displej s rozlíšením 176 x 176 pixelov. Údaje môže zobrazovať nepretržite pomocou funkcie vždy zapnutej obrazovky.

Bip S
Foto: Amazfit

Poteší krytie IP68, zabudované GPS, Bluetooth 5.0, sledovanie fyzickej aktivity prostredníctvom desiatky športových režimov. Výrobca nevynechal ani senzor pre monitorovanie srdcovej frekvencie.

Bip S
Foto: Amazfit

Hodinky vážia iba 31 gramov a v normálnom režime používania vydržia na jedno nabitie až 40 dní. Na trh vstúpia vo februári s cenou, ktorá by sa mala pohybovať okolo 60-70 €. Aj v tomto prípade je dôležité vedieť, že hodinky nepoháňa Wear OS od Google, ale vlastný softvér výrobcu.

Amazfit PowerBuds

Bezdrôtové slúchadlá do uší sa tešia čoraz väčšej obľube, čo badať aj v aktualizovaných ponukách rozličných výrobcov elektroniky. Amazfit PowerBuds sú ďalším novým produktom v tomto segmente.

Slúchadlá vydržia hrať na jedno nabitie nepretržite 8 hodín. Obsahujú 55 mAh batériu. Opätovne sa nabijú v puzdre, ktoré je vybavené až 450 mAh akumulátorom (+ 24 hod. výdrže). Zaujímavosťou je zabudovaný snímač srdcovej frekvencie PPG, ktorý ocenia športovci. To nakoniec platí aj o krytí IP55, ktoré odolá dažďu a potu.

 powerbuds
Foto: Amazfit

Po zložení slúchadiel sa prehrávanie hudby automaticky zastaví, pri opätovnom nasadení do uší sa zase reprodukcia automaticky spustí, resp. pokračuje tam, kde skončila. Kvalitu reprodukcie preveria až prvé testy, zákazníci by ale mali dostať minimálne uspokojivú kvalitu, ktorá zodpovedá avizovanej cene necelých 100 € (po prepočte). Trhová dostupnosť bola ohlásená na február.

Amazfit ZenBuds

Plejádu noviniek z produkcie Amazfit uzatvárajú bezdrôtové slúchadlá ZenBuds. Masívne silikónové násady na slúchadlách zabezpečia dokonalejšiu izoláciu od okolitého hluku. Lepšia je aj výdrž na jedno nabite. Nepretržité prehrávanie hudby môže trvať až 12 hodín. Ak zohľadníme opakované nabíjanie v puzdre, dostaneme kombinovanú výdrž presahujúcu 56 hodín.

amazfit zenbuds
Foto: Amazfit

Aj model Amazfit ZenBuds disponuje senzormi pre sledovanie srdcovej frekvencie. Okrem toho slúžia aj na monitorovanie kvality spánku. Slúchadlá môžu reprodukovať upokojujúcu hudbu, ktorá pomôže užívateľom zaspať. Hneď ako slúchadlá zistia, že užívateľ zaspal, hudbu automaticky vypnú.

zenbuds
Foto: Amazfit

Otázkou zostáva, či bude vôbec niekto chcieť zaspávať so slúchadlami v ušiach. Zrovna komfortne to neznie. Slúchadlá sú ale mimoriadne ľahké a tvarované tak, aby nezavadzali. Aspoň teoreticky.

Amazfit ZenBuds, žiaľ, zatiaľ nedostali odporúčanú cenu a ani nie je známe, kedy sa začnú predávať. Zrejme ale budú drahšie ako kúsok opísaný vyššie. Všetky štyri novinky už figurujú na oficiálnej stránke výrobcu, kde sa s nimi môžete oboznámiť podrobnejšie.

Total
3
Zdieľaní