AKTUÁLNE: PlayStation 5 príde o “menej ako 4 týždne”, tvrdí jeden z vývojárov

Ak sa budeme riadiť príspevkom vývojára, môžeme debut konzoly očakávať niekedy okolo 15. februára. Často sa však hovorí aj o 5. februári.

Spoločnosť Sony pred pár dňami potvrdila, že sa tento rok nezúčastní eventu E3. Vieme však, že svoju novú konzolu predstaví už čoskoro, v čom nás po najnovšom ešte viac utvrdil aj jeden z vývojárov, píše BGR.

Pred necelým týždňom sme vás prostredníctvom samostatného článku informovali, že PlayStation 5 bude disponovať spätnou kompatibilitou pre hry a vyjde nás na približne 450 eur. Spomenuli sme aj 5. február, čo je deň, kedy sa má v New Yorku konať stretnutie PlayStation a možno aj horlivo očakávané predstavenie.

Tento scenár sa po najnovšom zdá byť ešte reálnejší. Vývojár David Jaffe totiž na Twitteri potvrdil, že PlayStation 5 spoznáme už o “menej ako 4 týždne”. Ide o masívne odhalenie, keďže Jaffe sa podieľal aj na vývoji titulov ako God of War či Twisted Metal, a tak mu mnohí dôverujú.

Dáva to zmysel. PlayStation 5 sa má na pulty obchodov dostať na konci tohto roka, čo znamená, že pre Sony bude najlepšie konzolu predstaviť v priebehu prvých mesiacov.

TIP REDAKCIE
Krádež skončila tragicky: 19-ročný Slovák chcel ukradnúť elektrické káble, tie boli pod napätím

Ak sa budeme riadiť príspevkom vývojára, môžeme debut konzoly očakávať niekedy okolo 15. februára. Ako sme však spomenuli vyššie, často sa hovorí aj o 5. februári.

Neostáva nám teda asi nič iné, než čakať.