oneplus 7 pro

OnePlus chystá niečo veľké: O pár dní nám vraj ukáže budúcnosť smartfónových displejov

Spoločnosť OnePlus vstúpila do nového roka s koncepčným zariadením Concept One, prostredníctvom ktorého prezentovala nový dizajn tvorený špeciálnym sklom.

Spoločnosť OnePlus vstúpila do nového roka s koncepčným zariadením Concept One, prostredníctvom ktorého prezentovala nový dizajn tvorený elektrochromickým sklom.

Elektrochromické sklo sa dokáže behom okamihu zmeniť z nepriehľadného na priehľadné. Prekrýva objektívy fotoaparátov, ktoré tak nie sú pri bežnom používaní zariadenia viditeľné.

Priehľadnosť sklo zmení až po aktivácii fotoaparátu, pričom dokáže do určitej miery fungovať ako neutrálne šedý filter. Aj keď bola ukážka technológie relatívne pôsobivá, nepadlo ani slovo o tom, že by ju výrobca chcel použiť v niektorom zo svojich budúcich zariadení, menovite teda v OnePlus 8 a 8 Pro. Vylúčené to ale nie je.

Výrobca sa teraz chystá vylepšovať displeje, k čomu usporiada 13. januára v meste Šen-čen tlačovú konferenciu. Vyplýva to z pozvánky zverejnenej na čínskej sociálnej sieti Weibo.

oneplus
Foto: Weibo

Podľa dostupných správ bude OnePlus pozvaným účastníkom prezentovať nové obrazovky so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Takto vysoká frekvencia sa v poslednej dobe spomína hlavne v kontexte očakávaných vlajkových lodí Samsung Galaxy S11 (S20).

TIP REDAKCIE
47-ročná žena prišla o 12 000 eur: Falošný bankár ju presvedčil, aby mu poslala Bitcoin

Carl Pei, spoluzakladateľ spoločnosti OnePlus v minulom roku uviedol, že všetky ich nadchádzajúce smartfóny budú vybavené displejmi s obnovovacou frekvenciou 90 Hz a vyššou.

90 Hz displej už má OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T a 7T Pro. Nové generácie tak zrejme pôjdu ešte vyššie. Podrobnosti sa dozvieme v pondelok.