chrome

Chrome 80: Nová verzia prehliadača bude blokovať žiadosti stránok o zasielanie notifikácii

Chrome 80 bude dostupný pre desktopy i mobilné zariadenia. Nejde však o jediný prehliadač, ktorý sa v tomto smere rozhodol pre zmenu.

Ak radi surfujete po internete, určite ste natrafili na desiatky stránok, ktoré od vás žiadali povolenie o zasielanie notifikácií. Vo väčšine prípadov sú tieto žiadosti odmietané, a preto sa vývojári prehliadača Chrome rozhodli pre veľmi vítaný krok. Téme sa venoval server Neowin.

Chrome 80 totiž začne tieto žiadosti blokovať. Správa ohľadom prichádzajúcej verzie prehliadača sa objavila v ten istý deň, ako informácia týkajúca sa novej verzie pre Firefox, ktorý taktiež pracuje na podobnej zmene.

Ak sú pre vás tieto žiadosti skôr otravné, prostredníctvom Nastavenia > Nastavenia stránok > Notifikácie ich budete môcť deaktivovať. A pokiaľ patríte medzi tých, ktorým sa do nastavení príliš nechce, Chrome spraví veci za vás – ak často odmietate žiadosti o notifikácie, Chrome automaticky nastaví režim “tichších notifikácií”. Ponuka sa automaticky nezobrazí ani na stránkach, kde ju zvyčajne odmietajú aj ostatní používatelia.

TIP REDAKCIE
Windows vyzýva užívateľov, aby namiesto Chrome používali Edge
Zdroj: Notebookcheck

Zrejme ani nemusíme vysvetľovať, prečo sa Chrome rozhodol pre takýto razantný krok. Každý používateľ, ktorý navštívi konkrétnu stránku, by sa mal najskôr oboznámiť s jej obsahom a sám následne uznať, či ho dostatočne obohacuje. V takomto prípade sú výzvy na zasielanie notifikácií v úplnom poriadku.

Chrome 80 bude dostupný pre desktopy i mobilné zariadenia. Nejde však o jediný prehliadač, ktorý sa v tomto smere rozhodol pre zmenu. Ako sme už spomenuli vyššie, podobná funkcionalita to má namierené aj do Firefox 72.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať