LG zaznamenáva rekordné predaje, na smartfónoch však stále stráca

Ostatným divíziam sa darilo.

1
LG_G8X
LG G8X ThinQ

Spoločnosť LG práve zverejnila svoje hospodárske výsledky, ktoré nadobudla v roku 2019. Napriek tomu, že ide o rekordne vysoké čísla, divízia smartfónov stále stráca. O výsledkoch web GSMArena.

Čistý prevádzkový zisk v roku 2019 dosiahol 2,07 miliardy dolárov, čo je síce o 10 % menej ako v predošlom roku, no LG tvrdí, že tento rozdiel zapríčinili náročné investície do marketingu a vývoja nových technológií.

Zdroj: GSMArena

Väčšina príjmov pochádza od LG Home Appliance & Air Solution Company. Konkrétne hovoríme o rekordnej čiastke vo výške 18,29 miliardy dolárov (prevádzkový zisk činil 1,7 miliardy dolárov).

V Q4 si polepšila

Čo sa týka posledného štvrťroku, spoločnosť zarobila 3,92 miliardy dolárov, čo reprezentuje 7-percentný medziročný nárast. Polepšila sa však aj v oblasti čistého prevádzkového zisku, o 8,5 %. Aj v tomto prípade hovoríme o rekordne vysokých číslach.

Smartfóny stagnujú

Smartfónom sa však príliš nedarilo. Za celý rok totiž dokázali spoločnosti zarobiť len 5,07 miliardy dolárov. Hovoriť tak môžeme o strate vo výške 858,34 milióna dolárov, ktorá bola spôsobená predovšetkým veľkými investíciami do podpory vlajkových lodí.

LG Home Entertainment Company vynieslo spoločnosti 13,73 miliardy dolárov (prevádzkový zisk 833 miliónov USD), čo je zhruba rovnako ako minulý rok. Výrazne sa však polepšila LG Vehicle Component Solutions Company, ktorá si medziročne polepšila o 27 %.