Elektrický Hummer EV je blízko: Bude mať 1 000 konských síl, z 0 na 100 km/h to dá za 3 sekundy

Bude stáť za to?

1
hummer EV
Foto: GMC/YouTube

Spoločnosť General Motors privedie späť k životu značku Hummer, ktorá sa vynímala na kapotách prerastených a hlučných SUV s enormnou spotrebou paliva a nie príliš vysokými hodnoteniami v oblasti bezpečnosti.

Nový Hummer ale nebude mať s touto charakteristikou nič spoločného. Teda okrem toho, že pôjde opäť o väčšie SUV, respektíve skôr pick-up. General Motors si nový Hummer predstavuje ako elektromobil, ktorý plánuje svetu ukázať 20. mája 2020. Na trh by sa mal následne dostať na jeseň budúceho roka.

Teraz automobilka zverejňuje niekoľko podrobností o novom elektrickom vozidle, ako aj krátke video upútavky. Očividne sa máme na čo tešiť. General Motors spomína výkon 1 000 konských síl či zrýchlenie z nuly takmer na stovku (0-60 míľ) za rovné 3 sekundy.

Hummer EV bude vďaka elektrickej pohonnej sústave mimoriadne tichý, teda hlavne v porovnaní so svojimi po benzíne bažiacimi predchodcami. Fanúšikov nespevnených ciest určite poteší aj istá úroveň priechodnosti terénom.

Pôvodný Hummer H1, ktorý vychádzal z vojenského terénneho automobilu HMMWV. Foto: wikipedia.org

General Motors chce, aby bolo o jeho novinke počuť. V talóne má ešte jednu 30-sekundovú reklamu, ktorá ale bude zverejnená o pár dní neskôr, počas šampionátu Super Bowl – Národnej ligy v americkom futbale.

Toto podujatie je v USA nielen športovým, ale aj reklamným sviatkom. Inzerenti, prevažne veľké nadnárodné spoločnosti, sú ochotné zaplatiť za komerčný priestor tie najvyššie sumy. Vysielací čas pre polminútovú reklamu môže stáť aj viac ako 5 miliónov dolárov.

Super Bowl trhol divácky rekord v roku 2015, kedy podujatie sledovalo takmer 114 miliónov divákov. Hummer EV už má aj vlastnú oficiálnu stránku, ktorú si môžete pozrieť TU. Krátke video upútavky sledujte nižšie.