Monštrum z Číny: Doogee S95 Pro je extrémne odolný a modulárny

Netradičný smartfón z Číny.

4
doogee S95
Foto: Doogee

Menej etablovaný čínsky výrobca elektroniky, Doogee, predstavil v marci 2019 smartfón S90, ktorého funkcie sa dajú rozšíriť prostredníctvom modulárneho príslušenstva. Teraz prichádza s vylepšeným modelom S95 Pro.

Doogee S95 Pro je pozoruhodným zariadením, ktoré sa od značkovej konkurencie líši výraznejšie. Výrobca zostal verný modulárnej konštrukcii, ktorá umožňuje pripojenie rôzneho dodatočného príslušenstva.

K dispozícii je napríklad externá batéria s kapacitou 3 500 mAh, ktorá tak ešte viac predĺži výdrž na jedno nabitie smartfónu s integrovaným 5 150 mAh akumulátorom (24 W nabíjanie). Potom tu je 6 W reproduktor so vstavanou batériou, ktorý vydrží hrať na jedno nabitie približne 3 hodiny. Súčasťou modulu je aj stojan, ktorý smartfón s extra reproduktorom podoprie.

Foto: GSMArena

Ak sa vám zdá riešenie povedomé, nemýlite sa. Ide o rovnakú koncepciu akú ponúka MotoMods z dielne výrobcu Motorola. Príslušenstvo sa k zariadeniu prichytí pomocou magnetov a vzájomná komunikácia prebieha cez tzv. POGO konektor.

Doogee S95 Pro je zároveň mimoriadne odolným kusom elektroniky, čo už samo osebe naznačuje masívne členité telo smartfónu. Odolnosť je deklarovaná normou MIL-STD-810G a krytím IP69K.

Doogee S95 Pro
Foto: Doogee

Takéto krytie chráni smartfón aj pred vniknutím vody s max. teplotou 80 °C, ktorá môže na zariadenie smerovať pod tlakom 80-100 barov. V rámci týchto „super vlastností“ je dôležité uviesť, že smartfón váži nekomfortných 285 gramov a hrubý je až 13,8 milimetra.

Čo sa týka štandardnej výbavy, pod kapotou sa nachádza čipset MediaTek Helio P90, 8 GB RAM128 GB úložisko (+microSD) a operačný systém Android 9 Pie. Obsah zobrazí 6,3-palcový LCD displej s pomerom strán 18:9 a FHD+ rozlíšením. Chráni ho vrstva Gorilla Glass 4.

Foto: Doogee

Hlavný fotoaparát využíva 48 Mpx snímač obrazu s veľkosťou 1/2”, ktorému asistuje 8 Mpx senzor so širokouhlým objektívom (117°) a druhý 8 Mpx snímač pre zaznamenanie hĺbky ostrosti. Predná kamera má rozlíšenie 16 Mpx.

TIP REDAKCIE
Nové detaily o Huawei P20: Super spomalené videá, 128 GB pamäte a viac

Doogee je exotickou značkou, ktorá nemá na našom trhu silné zastúpenie. Jej produkty ale predáva napr. AlzaDoogee S95 Pro je dostupný v partnerských online obchodoch výrobcu za približne 330 € (bez modulárneho príslušenstva).