Mojo Vision predstavuje vôbec prvý funkčný prototyp kontaktnej AR šošovky

Startup s názom Mojo Vision práve predstavil vôbec prvý funkčný prototyp kontaktných šošoviek založených na rozšírenej realite.

Startup s názom Mojo Vision práve predstavil vôbec prvý funkčný prototyp kontaktných šošoviek založených na rozšírenej realite, píše Futurism.

Ide o miniatúrny displej, ktorý môžete nosiť priamo v oku. Podľa startupu má byť šošovka schopná určovať smery či umožniť nositeľom vidieť v tme.

Čo sa týka interakcie s týmto netradičným gadgetom, viceprezident výroby a marketingu Steve Sinclair tvrdí, že ku všetkému potrebnému vám bude stačiť len pohyb okom, nič viac.

Cieľom startupu taktiež je, aby bola šošovka čo najmenšou príťažou a poskytovala len tie informácie, ktoré človek v určitú chvíľu potrebuje, nech už je tá chvíľa kedykoľvek. A keďže ide o kontaktnú šošovku, displej bude vidno aj vtedy, keď má nositeľ šošovky zavreté oči.

Displej je sám o sebe veľmi zaujímavý. Ide totiž o microLED panel so 14 000 ppi, čo je podľa slov spoločnosti svetový rekord. Len pre porovnanie, displej iPhone 11 má hustotu pixelov len okolo 323 ppi.

Nezabúdajme však, že zatiaľ ide o prototyp. Startup aktuálne spolupracuje s niekoľkými americkými administratívami, aby nám finálny produkt priniesol čo najskôr.