serial

Apple TV+ čelí žalobe: Vysiela seriál, ktorý je vraj kópiou filmu z roku 2013

Streamovacia služba Apple TV+ je na Slovensku dostupná od konca minulého roka. Je relatívne cenovo dostupná a obsahuje niekoľko dobre hodnotených titulov, ktorých sa však v službe nachádza poskromne.

Streamovacia služba Apple TV+ je na Slovensku dostupná od konca minulého roka. Je relatívne cenovo dostupná a obsahuje niekoľko dobre hodnotených titulov, ktorých sa však v službe nachádza poskromne.

Netflix a HBO GO má v talóne podstatne viac obsahu, ide však o služby, ktoré fungujú pomerne dlho a na trhu sú silne etablované. Apple to so službami vie, preto sa očakáva, že Apple TV+ bude svoju konkurencieschopnosť postupne zvyšovať.

Apple TV+ má ale teraz na krku problém – žalobu, predmetom ktorej sa stal seriál pôvodný seriál Servant. O situácii informuje portál macrumors.com.

Producentov Apple TV+ žaluje režisérka Francesca Gregorini, ktorá sa podieľala na tvorbe filmu The Truth About Emanuel z roku 2013. Podľa nej seriál Servant od Apple TV+ tento film v istých ohľadoch výrazne napodobňuje, čím mali byť porušené autorské práva.

Aplikácia Apple TV
Prostredie aplikácie Apple TV

Režisérka sa domnieva, že seriál Servant napodobňuje filmový jazyk, scény, postavy a spôsob, akým je prerozprávaný dej samotného diela. Na druhú stranu, seriál Servant má podľa všetkého odlišnosti v zápletke ako aj ďalších charakteristikách.

Film The Truth About Emanuel má podľa CSFD hodnotenie 60 percent. Užívatelia portálu IMDB mu udelili hodnotenie 6 bodov z 10. Seriál Servant získal vyššie hodnotenia (75 percent, 7,8/10).

TIP REDAKCIE
RECENZIA Apple TV+: Kvalitný, no zatiaľ chabý obsah

Producenti Apple TV+ Tony Basgallop a M. Night Shyamalan žalobu odmietajú a tvrdia, že seriál Servant bol vyvíjaný ešte predtým, ako bol vydaný film The Truth About Emanuel. Podobnosť považujú za náhodnú.

Režisérka Francesca Gregorini žiada zákaz vysielania seriálu a samozrejme finančnú kompenzáciu. O spore bude musieť rozhodnúť súd. Zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sa obe strany dokázali dohodnúť.

Servant – trailer

The Truth About Emanuel – trailer

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať