iPhone 11 Pro zaznamenáva dáta o polohe aj vtedy, keď je táto funkcia vypnutá

Vyzerá to tak, že iPhone 11 Pro zbiera dáta o polohe používateľov aj vtedy, keď by tak robiť nemal. Na chybu upozornil bezpečnostný výskumník Brian Krebs.

Vyzerá to tak, že iPhone 11 Pro zbiera dáta o polohe používateľov aj vtedy, keď by tak robiť nemal. Na chybu upozornil bezpečnostný výskumník Brian Krebs. Apple však tvrdí, že nejde o chybu ale o správne fungujúcu funkcionalitu.

Jedno z najpodivnejších správaní nového iPhone 11 Pro je fakt, že zariadenie sem tam vyhľadáva polohu používateľa, a to aj vtedy, keď sú všetky aplikácie a služby nastavené tak, aby sa tak nedialo,píše Krebs vo svojom príspevku.

Apple vám vo svojich zariadeniach dáva možnosť povypínať lokalizačné služby. Nie vždy sa to však odporúča. Niektoré aplikácie bez aktuálnej polohy jednoducho nedokážu správne fungovať.

Krebs si však všimol, že keď prístup k polohe zakázal všetkým aplikáciám, telefón si aj napriek tomu pýtal informácie o tom, kde sa momentálne nachádza. Je však nutné podotknúť, že v nastaveniach polohy je jedno hlavné tlačidlo, ktoré vypína všetky lokalizačné služby naraz. Tento vypínač nechal Krebs zapnutý. Povypínal však každú jednu aplikáciu a službu zvlášť. Ako to vyzeralo si môžete pozrieť vo videu nižšie.

TIP REDAKCIE
Slováci majú najvýkonnejší superpočítač: Vyrovnáva sa ľudskému mozgu!

Apple vo vyjadrení povedal, že na takomto správaní ich smartfónu nevidí nič, čo mohlo mať „neblahý vplyv na bezpečnosť.“. Jeden z inžinierov dokonca potvrdil, že toto správanie je správne a plánované. „Lokalizačná ikonka sa zobrazuje kvôli službám, ktoré v nastaveniach nemajú vypínač a preto ich nemôžete vypnúť,“ povedal.

Momentálne nie je jasné, ktoré služby sa nedajú manuálne vypnúť a hlavne, prečo tomu tak je. Apple sa k celej záležitosti ďalej nevyjadril.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať