LEGO opäť láka na krásnu stavebnicu: Prestavili Medzinárodnú vesmírnu stanicu!

Stavebnica je zložená má 864 dielov a meria 49 cm.

5

Lego pokračuje v rozširovaní svojej ponuky stavebníc o ďalší zaujímavý kúsok určený pre fanúšikov vesmíru. Po novom je totiž k dispozícii stavebnica Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS. Stavebnica sa skladá z 864 dielcov a po dokončení meria približne pol metra.

Súčasťou stavebnice sú aj pohyblivé prvky, ktoré boli modelované podľa skutočnej stanice. Môžete napríklad klopiť osem ramien solárnych panelov, pohrať sa môžete aj s ramenom Canadarm2. V balení sú aj tri malé modely vesmírnych lodí, ktoré boli pravidelne vysielané k ISS a samozrejme nechýba ani samotný raketoplán.

Stavebnica je súčasťou radu LEGO Ideas

Lego verzia ISS je v porovnaní s originálom skutočne miniatúrna. Skutočná ISS totiž meria 109 metrov a Zem vo výške 410 km obieha rýchlosťou 27 720 km/h. Stanica je vo vesmíre už krásnych 21 rokov.

Kúpiť sa bude dať už 1. februára za 69,99 €

Nová stavebnica sa začne predávať už 1. februára za cenu 69,99 €. Súčasťou balenia bude aj 148 stranová brožúra o histórii Medzinárodnej vesmírne stanice. Priaznivci vesmírnej techniky po poskladaní ISS môžu siahnuť aj po modeli rakety Saturn V. Je však o niečo drahšia, stojí až 119,90 €.