Japonsko nečaká, 6G siete chce mať do roku 2030

Podľa nedávnej správy od Nikkei sa Japonsko pomaly púšťa do plánovania stratégie pre nadchádzajúcu generáciu sietí, čiže 6G.

Podľa nedávnej správy od Nikkei sa Japonsko pomaly púšťa do plánovania stratégie pre nadchádzajúcu generáciu sietí, čiže 6G. Informácie spracovali redaktori z Gizmochina.

Pôjde o technológiu, ktorá ponúkne 10-násobne vyššiu rýchlosť oproti 5G, čo je pre niektorých doslova nepredstaviteľné. S prieskumom a plánovaním mali podľa pôvodnej správy začať aj krajiny ako Čína, Južná Kórea či Fínsko.

Japonské ministerstvo vnútra a komunikácií má už čoskoro zriadiť vládno-civilnú výskumnú spoločnosť, ktorej bude veliť Tokijská univerzita. Dohliadať na ňu bude minister všeobecných záležitostí Takao Sanae. Pozvánku na “diskusiu” ohľadom 6G majú do júna obdržať aj vybraní členovia spoločností NTT a Toshiba.

Vývoj 6G sietí však nebude zadarmo, čo si Japonsko veľmi dobre uvedomuje. Krajina je preto ochotná do týchto operácií investovať až 2,03 miliardy amerických dolárov.

Ako sme však už spomenuli vyššie, Japonsko nie je jedinou krajinou, ktorá sa púšťa do 6G sietí. Čína aj Fínsko už zakladajú vlastné špecializované inštitúcie a projekty. A čo sa týka Južnej Kórey, Samsung aj LG založili svoje vlastné výskumné centrá ešte minulý rok.

TIP REDAKCIE
Obrovský pokrok: Americkí chirurgovia úspešne transplantovali prasaciu obličku do ľudského tela!
Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať