Toto je výsledok

FOTO: Z kufríka spravil neuveriteľný prenosný počítač s vodným chladením

Mnohí si pod pojmom osobný počítač predstavujú bielu skriňu, v ktorej je umiestnený hardvér. Podoba PC môže však nabrať viacero odlišných foriem.

Mnohí si pod pojmom osobný počítač predstavujú veľkú bielu skriňu, v ktorej je umiestnený hardvér ako základná doska či procesor. Podoba PC môže však nabrať viacero odlišných foriem, pričom medzi tie najzaujímavejšie patrí aj tento parádny kúsok.

Na zverejnených fotografiách je jedinečná príležitosť vidieť upravený kufrík Pelican 1525. A to tak, že sa po novom stal domovom pre vodou chladený počítač a až 23-palcový monitor od spoločnosti Dell. Jeho používateľ si tak vyrobil svoj vlastný herný notebook s podporou pre čoraz populárnejšiu virtuálnu realitu. Svojmu dielu hovorí Nuclear Football.

Ryzen 5 aj GeForce RTX 2070

Čo sa teda skrýva v útrobách tohto viac ako 12 kilogramov ťažkého čuda? Ako informuje sám majiteľ s prezývkou thegarbz na komunitnom webe Reddit, výkon zabezpečuje kombinácia procesoru AMD Ryzen 5 a grafickej karty GeForce RTX 2070 Super FE, ktorej asistuje 16 GB operačná pamäť RAM. Hardvér vrátane 256 GB NVMe SSD je zapojený v základnej doske Gigabyte B450-i Aorus Pro Wifi.

TIP REDAKCIE
Samsung už vie, ako dlho bude trvať čipová kríza

Počítač v kufríku Počítač v kufríku

Vodné chladenie a teploty

O chladenie sa nestarajú iba prítomné ventilátory, ale aj vodný chladiaci systém (Alphacool + Noctua). Vďaka tomu si prítomná grafická karta dokáže počas záťažového testu udržať teplotu pri 58 stupňov Celzia (rýchlosť ventilátorov 70 %). Čo sa týka teploty chladiacej tekutiny, tak tá vraj dosahovala necelých 44 stupňov, zatiaľ čo počas hrania neprekročila 40 stupňov Celzia (rýchlosť ventilátorov 40 %).

Počítač v kufríku Počítač v kufríku Počítač v kufríku

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať