huawei mate 30 pro

Huawei v roku 2019 predal vyše 240 miliónov smartfónov. Výška zárobku má presahovať 110 miliárd €

Pod toto číslo samozrejme spadajú aj smartfóny s podporou 5G konektivity. Aby sme boli konkrétnejší, spoločnosť ich predala necelých 7 miliónov.

Čínsky Huawei sa práve pochválil počtom predaných smartfónov, ktorý sa mu podarilo dosiahnuť v priebehu roka 2019. CEO Richard Yu už dávnejšie poznamenal, že keby nebolo obmedzení zo strany Spojených štátov, spoločnosti by sa bez menších problémov podarilo prekročiť hodnotu 300 miliónov. Takto si musí vystačiť s “len” 240 miliónmi, píše Gizmochina.

Výrobca tak počas roku 2019 predal viac ako 240 miliónov kusov, čo je veľmi slušný výkon. Zatiaľ však nie je známe, či toto číslo zahŕňa aj smartfóny značky Honor.

Ide síce o pekné číslo, no podľa všetkého to nie je dostatočne veľa na to, aby spoločnosť dokázala konkurovať Samsungu, ktorý sa svojím počtom predaných telefónov zatiaľ nepodelil.

Čo sa týka zárobkov, Huawei mal podľa vlastných slov počas minulého roka zarobiť viac ako 850 miliárd CNY (110 miliárd EUR), čo by reprezentovalo 18-percentný medziročný nárast. Najviac sa na dosiahnutí tohto čísla podieľali smartfóny zo série “Mate” a “P”. Ich predaje totiž medziročne vzrástli o viac ako 50 %.

TIP REDAKCIE
Aký telefón používa Bill Gates? Novinka od Microsoftu to nie je!

Pod číslo 240 miliónov samozrejme spadajú aj smartfóny s podporou 5G konektivity. Aby sme boli konkrétnejší, spoločnosť ich predala necelých 7 miliónov. Darilo sa jej aj v oblasti nositeľných gadgetov, kde hviezdili hodinky Huawei Watch 2 a slúchadlá Huawei FreeBuds 3.