Huawei P40 odhaľuje dizajn: Ponúkne plochý displej a optiky Leica

Momentálne asi najviac pozornosti smeruje k očakávaným vlajkovým lodiam z dielne Samsungu, zabúdať však netreba ani na konkurenciu, výrobcu Huawei a jeho oficiálne ešte neznáme nové smartfóny P40 a P40 Pro.

Momentálne asi najviac pozornosti smeruje k očakávaným vlajkovým lodiam z dielne Samsungu, zabúdať však netreba ani na konkurenciu, výrobcu Huawei a jeho oficiálne ešte neznáme nové smartfóny P40 a P40 Pro.

Huawei by mal zariadenia P40 a P40 Pro predstaviť až po udalosti Samsung Unpacked. Udeje sa tak niekedy v marci, na tlačovom podujatí v Paríži. V metropole Francúzka Huawei predstavoval nové generácie zariadení aj v minulom roku.

Huawei P40 a P40 Pro budú rovnako pôsobivé smartfóny, o ktorých ale zatiaľ nie je známych toľko podrobností ako o rodine Galaxy S20. Dnes sa to aspoň trochu mení. Informátor @OnLeaks v spolupráci s 91Mobiles zverejnil vizualizáciu smartfónu P40, ktorú mali získať z „priemyselných zdrojov“.

Foto: 91mobiles.com

Vďaka nej si môžeme všimnúť tri fotoaparáty s optikami Leica, ktoré budú uložené v obdĺžnikovom segmente na zadnej strane. Takmer identické prevedenie ponúkne aj Galaxy S20. Zostavu by mal tvoriť hlavný snímač obrazu, širokouhlý objektív a objektív s optickým priblížením.

Predná stana je vybavená displejom bez zakrivených hrán, čo istá skupina zákazníkov istotne ocení. Nie každému zakrivený displej vyhovuje. Obrazovku ruší podlhovastý otvor pre dve selfie kamery. Aj toto prevedenie je známe, má ho Galaxy S10+, len v opačnom rohu.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Opičie kiahne boli potvrdené neďaleko slovenských hraníc!

Huawei P40 Pro

Lepšie vybavená verzia Huawei P40 Pro bude mať rovnako uložené fotoaparáty v segmente v tvare obdĺžnika. Zmena nastane pri obrazovke, ktorá bude naopak zakrivená. Zakrivenie sa nebude týkať len vertikálnych, ale tiež horizontálnych okrajov.

Foto: 91mobiles.com

Rohy obrazovky náchylné na poškodenie pri prípadnom páde ochráni presahujúca konštrukcia. Špekuluje sa, že model P40 Pro zákazníkov osloví až piatimi fotoaparátmi, resp. snímačmi obrazu.

Foto: GizChina

Hlavnú úlohu by mal zohrať nový 52 Mpx snímač obrazu s veľkosťou 1/1.3″. Pôvodne sa hovorilo o 64 Mpx fotoaparáte. Hlavný fotoaparát vyprodukuje 13 Mpx snímky, senzor bude totiž prekrytý quad-bayerovým filtrom. Efektívna veľkosť pixelov vďaka nemu stúpne na 1,92 μm.

quad bayer filter

Túto technológiu využíva aj 48 Mpx snímač od Sony, ktorý nájdeme hneď v niekoľkých smartfónoch predstavených v minulom roku. Ten poskytuje 1,6 μm efektívnu veľkosť pixelov.

Huawei by určite aj tento rok rád obsadil prvú priečku foto rebríčka DXOMark Mobile. Ambíciu môže prekaziť Samsung s vlajkovým Galaxy S20 Ultra, ktorý by mal produkovať špičkové fotografie. Predbiehať ale nebudeme.