NVIDIA a Asus prekvapujú: Predstavili monitory s 360 Hz obnovovacími frekvenciami

Spoločnosť NVIDIA počas CES predstavila nové G-Sync monitory pre esport. Zaujali predovšetkým svojou obnovovacou frekvenciou, ktorá dosahuje až 360 Hz.

Spoločnosť NVIDIA počas CES predstavila nové G-Sync monitory pre esport. Zaujali predovšetkým svojou obnovovacou frekvenciou, ktorá dosahuje až 360 Hz, informuje Neowin.

Pre niektorých sa môže táto hodnota zdať už prehnaná, no NVIDIA vie, prečo ide o monitory určené skôr pre eSports. Dokonca aj niekoľko profesionálnych hráčov tvrdilo, že medzi 240 Hz a 360 Hz už nemôže existovať žiadne viditeľné zlepšenie, no sami po otestovaní uznali, že sa mýlili.

Prvý z čerstvých modelov je monitor od Asus, konkrétne ROG Swift 360. Ide o 24,5-palcový monitor s rozlíšením 1080p. NVIDIA tvrdí, že snímky v hre sa zobrazujú raz za 2,8 ms, čo je 6-krát rýchlejšie ako bežné herné monitory či TV.

Monitor je vybavený pokročilým G-Sync procesorom. Spoločnosť ďalej tvrdí, že 360 Hz ponúka až 37-percentné zlepšenie oproti 240 Hz, teda môžeme hovoriť o pomerne výraznej zmene.

TIP REDAKCIE
Svet je v šoku: Vynašli vírus, ktorý na smartfóne funguje aj vtedy, keď je vypnutý
Zdroj: Neowin

Čo sa týka Asus ROG Swift 360, ohľadom ceny či dostupnosti zatiaľ neexistujú žiadne bližšie informácie. Asus by ho však mal osobne predstaviť už čoskoro.