Ľudia počas sviatkov míňali kvantá peňazí: Na Apple Store nakúpili za 1,5 miliardy dolárov

Rok 2019 bol pre obchod veľmi úspešný.

0
app store

Spoločnosť Apple práve zverejnila sumu, ktorú si dokázala zarobiť vďaka svojmu obchodu App Store, a to v priebehu len 7 dní. Aby sme boli konkrétnejší, od Vianoc po Nový rok obchod zarobil ohromných 1,42 miliardy USD. Téme sa venuje server SlashGear.

Podľa Apple ide o rekordnú čiastku, ktorá reprezentuje 16-percentný medziročný nárast. Prvý deň tohto roku bol pre App Store taktiež veľmi úspešný, keďže len počas neho dokázali používatelia utratiť až 386 miliónov dolárov. Toto číslo oproti minulému roku vzrástlo o celých 20 %.

Spoločnosť ďalej hovorí, že od svojho debutu v roku 2008 App Store zarobil viac ako 155 miliárd USD. Mnohých však prekvapilo, že štvrtina tejto čiastky pochádza len z minulého roka.

Bližšie detaily gigant nezverejnil. Vieme však, že Apple News používa viac ako 100 miliónov používateľov naprieč Spojenými štátmi, Kanadou či Spojeným kráľovstvom a že Apple Music aktuálne ponúka viac ako 60 miliónov skladieb.

Aj keď nemáme k dispozícii podrobnejšie informácie, je jasné, že rok 2019 bol pre App Store skutočne úspešný a tým pádom aj podstatný. Je možné, že zárobky v priebehu nadchádzajúcich rokov porastú ešte viac, no to je zatiaľ len predpoveď.