Fortnite Android

Vývojári Fortnite chcú od Google výnimku z povinných platieb. Nedostanú ju

Fortnite má oproti podobnej a aj podobne úspešnej hre PUBG Mobile jednu nevýhodu. Hra sa nenachádza v obchode Play, kde by ju prirodzene asi každý užívateľ hľadal.

Fortnite má oproti podobnej a aj podobne úspešnej hre PUBG Mobile jednu nevýhodu. Hra sa nenachádza v obchode Play, kde by ju prirodzene asi každý užívateľ hľadal.

Fortnite sa do mobilných zariadení s operačným systémom Android dostal najskôr prostredníctvom obchodu Galaxy Store, ktorý je súčasťou smartfónov a tabletov Samsung. Pre ostatných užívateľov vývojári pripravili Epic Game Launcher, aplikáciu, ktorú si museli stiahnuť a nainštalovať z oficiálnych stránok výrobcu.

Až cez túto aplikáciu si mohli hru Fortnite stiahnuť, nainštalovať a hrať. Autori z Epic Games cielene obišli obchod Play pretože sa chceli vyhnúť 30 % provízii zo všetkých uskutočnených platieb, ktorá by putovala na účet spoločnosti Google.

Popularite hry nedostupnosť v obchode Play neuškodila. Vývojári by však chceli, aby sa hra v obchode Play oficiálne nachádzala, uvádza 9to5Google. Zaumienili si, že požiadajú spoločnosť Google o fakturačnú výnimku, ktorou by sa provízia zrušila alebo aspoň znížia.

TIP REDAKCIE
Samsung The Freestyle: Projektor za 999 € prichádza na Slovensko!
fortnite
Fortnite pre Android (Foto: Lukáš Zachar)

Google však vývojárom ustúpiť nemieni. Podľa vyjadrenia spoločnosti platia pre všetkých vývojárov, ktorých produkty sa v obchode Play nachádzajú, rovnaké podmienky. Google výšku provízie obhajuje spätnými investíciami do platformy a systémových nástrojov, ktoré pomáhajú vývojárom s distribúciou a predajom ich obsahu.

V prípade zariadení s operačným systémom iOS nemajú vývojári k dispozícii alternatívnu formu distribúcie. Fortnite sa nachádza v obchode Apple App Store, ktorý taktiež uplatňuje 30 % províziu z uskutočnených nákupov.

Podľa Epic Games je výška provízie v prípade obchodu Google Play neúmerne vysoká, keďže má platforma Android viac ako 50-percentný podiel na trhu. Vo všeobecnosti sa očakáva, že spoločnosti Google a Apple výšku provízie v budúcnosti postupne znížia.

Špeciálna výnimka pre konkrétneho jedného vývojára sa však konať nebude. Bez ohľadu na to, aký je populárny.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať