Batériový systém

Tesla mení svet: Batéria Megapack nahradí elektráreň na fosílne palivo

Aljaška sa rozhodla, že nahradí plynovú turbínu za modernejšiu alternatívu. Batéria Tesla Megapack bude slúžiť ako záložný zdroj elektrickej energie.

Aljaška sa rozhodla, že nahradí turbínu GE LM 6000, ktorá funguje prostredníctvom zemného plynu, za modernejšiu alternatívu. Ozrutná batéria Tesla Megapack bude slúžiť ako záložný zdroj elektrickej energie pre miestnych odberateľov.

Projekt vyrástol v areáli elektrárne Soldotna a za jeho realizáciou stojí organizácia Homer Electric Association, informuje web CleanTechnica. Tá tvrdí, že využívaním Megapacku “zvýšia stabilitu siete, spoľahlivosť elektrickej energie a efektivitu systému.”

Celková kapacita akumulátora dosahuje slušných 93 MWh. Keď ho v prípade potreby zapoja do akcie, tak vydrží udržovať stabilitu hlavnej elektrickej siete približne dve hodiny. Potom ho bude potrebné opäť naplniť elektrickou energiou.

Batériový systém
Batériový systém

Je tu však otázne, aký spôsobom chcú realizovať opätovné nabíjanie. Ak nie veternou turbínou alebo solárnym panelom, tak sa spaľovaniu fosílnych palív či tak nevyhneme. Spotreba bude ale podľa všetkého nižšia ako v prípade plynovej turbíny. Citácia vyššie spomína okrem iného aj lepšiu efektivitu systému.

TIP REDAKCIE
Doogee S98 Pro: Štýlový odolný smartfón s termokamerou už má svoju cenu!

Koncom roka 2020

Plnohodnotná prevádzka batérie Megapack odštartuje až počas jesene 2020. Na výsledky fungovania alebo ich zhodnotenie si preto ešte nejaký ten rok určite počkáme. Obdobný projekt vyrástol ešte dávnejšie aj v Austrálii a miestni si ho nevedia vynachváliť, takže podobný úspech možno očakávať i od Aljašky.