Instagram začne upozorňovať používateľov na ofenzívne popisy príspevkov

Ak algoritmy siete vyhodnotia popis určitého príspevku ako ofenzívny, poskytnú používateľovi možnosť svoje slová prehodnotiť

V poslednom období sa Facebook snaží čo najviac chrániť svojich používateľov pred ofenzívnym obsahom. Spoločnosť v prostredí siete Instagram síce už uplatnila určité opatrenia, ako je napríklad upozornenie používateľa v prípade, že sa chystá uverejniť “poburujúci” komentár, no podľa najnovších zistení to zrejme nestačí. Téme sa venuje server Neowin.

Tieto upozornenia sa totiž po najnovšom začnú vzťahovať aj na bežné príspevky, presnejšie ich popisy. Funkcionalita pritom ostáva rovnaká – ak algoritmy siete vyhodnotia popis určitého príspevku ako ofenzívny, poskytnú danému používateľovi možnosť svoje slová prehodnotiť.

Zdroj: instagram-press.com

Instagram tvrdí, že odkedy bolo toto opatrenie zavedené v oblasti komentárov, získava len pozitívne ohlasy. Je teda jednoduché pochopiť, prečo sa ho spoločnosť rozhodla preniesť aj na bežné príspevky.

Novinka bude spočiatku dostupná len v niektorých krajinách, avšak s postupom času sa má rozšíriť do celého sveta. Spoločnosť taktiež tvrdí, že vďaka týmto varovaniam si používatelia oveľa lepšie uvedomujú, čo sa na platforme môže alebo nemôže robiť.

TIP REDAKCIE
Qualcomm potvrdzuje zmeny v označovaní čipov Snapdragon

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať