Koncept PS5

Sony má na konte ďalší úspech: PlayStation je napredávanejšou značkou konzol v histórii

Po nedávnom dosiahnutí význameného jubilea – 25 rokov od vzniku, sa o konzolách od Sony dozvedáme ďalšie potešujúce novinky.

Po nedávnom dosiahnutí významného jubilea, sa o konzolách od Sony dozvedáme ďalšie potešujúce novinky. Rad PlayStation sa totiž zapisuje do knihy rekordov. Správa sa objavila na sociálnej sieti Twitter.

PlayStation sa zapisuje do Guinnessovej knihy rekordov ako najpredávanejšia značka konzol na svete. Počas celých 25 rokov sa spoločnosti Sony podarilo predať viac ako 450 miliónov modelov.

Úplne prvá verzia konzoly vyšla 3. decembra 1994, pričom takmer okamžite dominovala domácemu trhu (Japonsko). Popularitu si získala najmä vďaka novým možnostiam, ktoré priniesla do sveta herného priemyslu.

Čo sa týka PlayStation 2, tá debutovala v roku 2000 a doposiaľ sa jej predalo okolo 150 miliónov kusov. Presne o 6 rokov neskôr sme sa dočkali aj tretieho rozšírenia, ktoré dorazilo s podporou formátu Blu-ray.

TIP REDAKCIE
V Európe sa rozmáhajú opičie kiahne. O čo ide a treba sa obávať?

Najaktuálnejšou verziou konzoly je PlayStation 4, konkrétne verzia Pro, ktorá sa od štandardného modelu odlišuje predovšetkým vo výkone (napr. podpora pre vyššie FPS). S tou sa ďalej spája služba PlayStation Plus, ktorá pracuje na základe predplatného a má už takmer 37 miliónov registrovaných používateľov.

Na záver teda neostáva nič iné, než japonskej spoločnosti k dosiahnutiu tohto významného úspechu pogratulovať.