Všetko najlepšie! Konzola PlayStation dnes oslavuje 25 rokov

Presne takto pred 25 rokmi, 3. decembra 1994, uzrela prvýkrát svetlo sveta konzola PlayStation. Hneď v prvý deň sa jej predalo viac ako 100 tisíc kusov.

Presne pred 25 rokmi, 3. decembra 1994, uzrela prvýkrát svetlo sveta konzola PlayStation. Hneď v prvý deň svojho debutu sa jej predalo viac ako 100 tisíc kusov, pričom zároveň ide o vôbec prvú konzolu, ktorá sa predala viac ako 100 miliónkrát po celom svete.

PlayStation hneď od začiatku ponúkal vývojárom široké spektrum nových možností, vďaka ktorým dokázali vytvoriť nestarnúce tituly s úžasnými príbehmi a nádhernými svetmi, ktoré dovtedy herný priemysel nepoznal.

Konzola je ikonou gamingu aj po 25 rokoch. Počas tohto naozaj dlhého obdobia spoločnosť Sony vydala niekoľko vylepšených verzií svojej hernej stanice – PSOne, PlayStation 2, PlayStation Portable, PSX, PlayStation 3, PlayStation 4 a už budúci rok sa dočkáme debutu PlayStation 5.

Vráťme sa však ešte raz tam, kde to všetko začalo. S prvou konzolou PlayStation si staršia generácia spája mnohé známe tituly, ktorých názvy vyvolávajú hrejivé pocity nostalgie. Ako príklad môžeme použiť Metal Gear Solid, Tomb Raider, Tekken či Gran Turismo, ktorého sa predalo takmer 11 miliónov kópií.

Na záver teda ešte raz prajeme všetko najlepšie k dosiahnutiu tohto významného jubilea. Dúfajme, že Sony dokáže udržať svoju legendárnu sériu konzol nažive ešte minimálne ďalších 25 rokov.