Samsung Galaxy Note 10 Lite sa objavil na renderoch. Poteší nás S Pen či vstup pre slúchadlá

Galaxy Note 10 Lite sa totiž objavil na renderoch, ktoré prezrádzajú, že smartfón bude vybavený displejom s dierovým výrezom a podporou pre S Pen.

Pred necelými dvoma mesiacmi sme vás prostredníctvom článku informovali o možnosti, že Samsung pracuje na novej verzii svojho smartfónu, konkrétne na Galaxy Note 10 Lite. Dnes sa o pripravovanej novinke dozvedáme niečo viac.

Galaxy Note 10 Lite sa totiž objavil na renderoch, ktoré prezrádzajú, že smartfón bude vybavený displejom s otvorom pre kameru, obdĺžnikovým panelom pre zadné fotoaparáty a podporou pre S Pen.

Únik týchto zaujímavých informácií prichádza zo strany známeho zdroja 91Mobiles, ktorý nám len včera ukázal vzhľad pripravovaného Galaxy A91. Ten samozrejme nespomíname len tak náhodou. Dve zariadenia sa totiž na seba celkom podobajú.

@OnLeaks & @91Mobiles

Rendery sú, nanešťastie, pomerne tmavé, a tak na nich nie je vidno všetko potrebné. Vieme však, že Note 10 Lite dorazí nielen s perom S Pen, ale aj so stále obľúbeným vstupom pre slúchadlá. V strede vrchnej časti displeja sa nachádza otvor pre jediný fotoaparát so zatiaľ neznámym rozlíšením.

TIP REDAKCIE
"Je to tragické": Bill Gates sa vyjadril ku konšpiráciám ohľadom očkovania proti COVID-19

Na zadnej strane sa nachádza už spomenutý vyvýšený panel v tvare obdĺžnika, ktorý má byť domovom pre 3 snímače. Ani ich konfiguráciu však zatiaľ nepoznáme. Zdroj ďalej uvádza, že zariadenie môže na niektorých trhoch debutovať ako Galaxy A81.

@OnLeaks & @91Mobiles

Na renderoch sme nezaznamenali prítomnosť fyzického snímača odtlačkov prstov. Tento spôsob zabezpečenia bude podľa všetkého zabudovaný priamo do displeja.

Čo sa týka špecifikácií, Note 10 Lite má doraziť s 6,5 až 6,7-palcovým displejom. Telo zariadenia má dosahovať rozmerov 163,9 x 76 x 8,6 mm. Nedávno sa objavilo aj v prostredí benchmarku Geekbench, kde sme sa dozvedeli, že bude vybavené čipom Exynos 9810, 6 GB RAM a systémom Android 10.

Predpokladaný debut novinky je nastavený na 12. decembra.