Šoféri pozor: Začal platiť nový cestný zákon, za používanie mobilu hrozí pokuta až 100 €

Od 1. decembra do platnosti vstúpila novela zákona o cestnej premávke. Jej súčasťou je až 2x vyššia pokuta za používanie mobilu!

Od 1. decembra do platnosti vstúpila novela zákona o cestnej premávke. Jej súčasťou sú aj vyššie pokuty, napríklad pokuta za používanie mobilného telefónu počas jazdy, ktorá sa zdvojnásobuje.

Vodiči na Slovensku by mali byť obozretní a dvakrát si rozmyslieť, či počas šoférovania pomyslia na používanie mobilného zariadenia. Horná hranica pokuty za používanie telefónu a podobných zariadení, ktoré vodič obsluhuje počas jazdy sa totiž zvyšuje z doterajších 50 € na 100 €.

To platí, ak pokutu zaplatíte na mieste. Ak nie a priestupok sa rozhodnete riešiť až na policajnej stanici, vyjsť vás to môže až na 200 €.

Zmeny sa netýkajú len telefonovania, resp. narábania s telefónom počas jazdy. Pozor by si mali dať ľudia jazdiaci na kolobežkách s pomocným motorčekom. Po novom sú takéto osoby zaradené do kategórie vodičov nemotorových vozidiel a nie medzi chodcov, na čo sa viažu samostatné pravidlá.

TIP REDAKCIE
Elon Musk spravil nevysvetliteľný krok: Z tohto sa teší aj Donald Trump!