Samsung potichu predstavil Galaxy A01: 5,7″ displej, 6 GB RAM a 3 000 mAh batéria

Juhokórejský gigant Samsung potichu predstavil svoj nový, údajne lacný smartfón Galaxy A01, ktorému sme zhruba pred mesiacom venovali samostatný článok.

Juhokórejský gigant Samsung potichu predstavil svoj nový, údajne lacný smartfón Galaxy A01, ktorému sme zhruba pred mesiacom venovali samostatný článok. Dozvedeli sme sa však len väčšinu špecifikácií, nie všetky.

Ako píše server GSMArena, Galaxy A01 z prednej strany pokrýva 5,7-palcový LCD Infinity-V displej so 720p+ rozlíšením, ktorý je domovom pre výrez v tvare kvapky s 5 Mpx selfie fotoaparátom. Zadná strana ponúka dvojicu snímačov s rozlíšeniami 13 Mpx a 2 Mpx.

Zdroj: GSMArena

Smartfón má poháňať 8-jadrový procesor, no zatiaľ nepoznáme konkrétneho dodávateľa. Vieme však, že bude spolupracovať so 6 GB RAM, no dostupná bude aj verzia s 8 GB operačnej pamäte. Interiér ďalej dopĺňa 128 GB interného úložiska, ktoré si budete môcť prostredníctvom microSD rozšíriť až do 512 GB a 3 000 mAh batéria. Rýchlosť nabíjania zatiaľ nie je známa.

Zdroj: GSMArena

Rovnako nie je známa ani cena či dostupnosť čerstvého zariadenia. Na základe vyššie uvedených špecifikácií sa však predpokladá, že hodnota Galaxy A01 sa bude pohybovať okolo hranice 100 EUR.

TIP REDAKCIE
Qualcomm predstavil Snapdragon 8 Gen 1+. Kde pocítime najväčšie vylepšenia?