Huawei P30 Pro

Huawei P40 bude predstavený na konci marca. Nový rad má ponúknuť doposiaľ nevídaný dizajn

Huawei má už v marci budúceho roku predstaviť svoj najnovší rad vlajkových lodí – Huawei P40. Stať sa tak má v hlavnom meste Francúzska, Paríži.

Huawei má už v marci budúceho roku predstaviť svoj najnovší rad vlajkových lodí – Huawei P40. Stať sa tak má v hlavnom meste Francúzska, tvrdí CEO Huawei Richard Yu.

Ako píše server PhoneArena, najpravdepodobnejší dátum na predstavenie nového radu pripadá na utorok, 25. marca. To je však ešte ďaleko pred nami, čo znamená, že sa toho ešte môže mnoho zmeniť.

Presuňme sa ale k tomu najdôležitejšiemu. Richard tvrdí, že Huawei P40 prekvapí “mysterióznym novým dizajnom, ktorý doposiaľ ešte nikto nevidel”. S príchodom nového radu sa teda zrejme môžeme tešiť aj na výraznú zmenu vizuálnej stránky, čo ocení nejeden fanúšik smartfónov tejto značky. Značných vylepšení sa však samozrejme máme dočkať aj v oblasti batérie, výkonu či fotoaparátu.

Obidve vlajkové lode má poháňať čipset Kirin 990, ktorý sa nachádza aj v interiéri Mate 30 Pro. Čo sa týka veľkosti operačnej pamäte alebo úložiska, v tomto smere nie sú známe žiadne blišie informácie, keďže kompletné špecifikácie pripravovaných modelov ešte neboli zverejnené.

TIP REDAKCIE
Je to tu! Google si od Apple „požičia“ extrémne praktickú funkciu, ktorou sa majitelia iPhonov chvália roky!
Huawei P30
Huawei P30 (FOTO Lukáš Zachar)

Android 10 a EMUI 10

Dozvedeli sme sa však niečo o softvéri – napriek obmedzeniam zo strany Spojených štátov amerických bude P40 spolu s P40 Pro vybavený operačným systémom Android 10, ktorý bude šikovne dopĺňať vlastné rozhranie EMUI 10.

Či ale novinky ponúknu aj služby Google závisí výhradne na konečnom rozhodnutí prezidenta USA, Donaldovi Trumpovi. A ak aj bude rozhodnuté v neprospech Huawei, Richard tvrdí, že spoločnosť je schopná včas dodať svoje vlastné mobilné služby.

Čo sa týka dostupnosti, spoločnosť chce obidva smartfóny pretlačiť do celej Európy, preto by sa mali dostať aj do našich končín.