Samsung Galaxy A01: Lacný smartfón dorazí s 2 GB RAM, 3 000 mAh batériou a dvoma fotoaparátmi

O modeli Galaxy A01 sa prvýkrát začalo hovoriť ešte pred dvomi mesiacmi, kedy sa na Geekbench objavila hŕstka jeho špecifikácií.

FCC práve schválila a teda aj upozornila na nový lacný telefón, ktorý sa bude predávať pod značkou Samsung. O modeli Galaxy A01 sa prvýkrát začalo hovoriť ešte pred dvomi mesiacmi, kedy sa na Geekbench objavila hŕstka jeho špecifikácií.

Ako píše web sammobile.com, spočiatku malo ísť o zariadenie predávané ako Galaxy A5. FCC však potvrdzuje, že finálny produkt predsa len ponesie označenie Galaxy A01.

Reč je o veľmi lacnom smartfóne, ktorého nízka cena (okolo 100 eur) skutočne zodpovedá špecifikáciám. Galaxy A01 ponúkne len 3 000 mAh batériu, dva fotoaparáty so zatiaľ neznámym rozlíšením, 2 GB operačnej pamäte RAM či 16 GB interného úložiska. Z prednej strany ho bude pokrývať 5,7-palcový displej.

Zdroj: sammobile.com

Čo sa týka softvéru, v základnej výbave sa má objaviť Android 10, čo znamená, že smartfón je od svojho debutu vzdialený ešte na niekoľko mesiacov. Zdroj ďalej uvádza, že zariadenie príde v troch farbách, a to v modrej, čiernej a červenej.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Slovenská pošta ruší obľúbenú službu! Toto všetko sa zmení
Zdroj: sammobile.com

Ako sme už naznačili v úvode, novinka je ďalším takzvaným ODM (original device equipment) telefónom, teda síce ponesie značku Samsung, no vyrábaný bude inou spoločnosťou. Takýmto typom smartfónu je aj Galaxy A10s, ktorý bol vyrobený spoločnosťou Jiaxing Yongrui Electron Technology.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať