Galaxy Note10 Lite? Samsung možno pracuje na novej verzii smartfónu

Mal by zmysel?

2
Samsung Galaxy Note10+
Samsung Galaxy Note10+

Smartfóny Samsung Galaxy Note10 a Note10+ sú na trhu dostupné od 23. augusta a podľa posledných správ sa predávajú dobre. 

Samsung v rámci línie Galaxy Note predstavil dve zariadenia, nie tri, ako tomu bolo v prípade radu Galaxy S. Galaxy S10 a S10+ dopĺňa lacnejší model Galaxy S10e.

Nakoniec by sme sa však mohli dočkať aj tretieho modelu Galaxy Note10. Informuje o tom portál sammobile.com, ktorý mal získať exkluzívne informácie z bližšie nepopísaných zdrojov.

Autori píšu, že nový smartfón zrejme ponesie označenie Galaxy Note 10 Lite (SM-N770F). Vzhľadom na existujúci rad Galaxy S10 ale môže pripadať do úvahy aj pomenovanie Galaxy Note 10e.

Samsung by ho mohol na trh uviesť v priebehu nasledujúcich mesiacov, pričom nemá vynechať ani Európu. V Európe by mal byť dostupný v dvoch farebných prevedeniach. Nie je však známe, na základe čoho získa nový model označenie Lite. O potenciálnej výbave zatiaľ neexistujú žiadne podrobnosti.

Môže ísť o plnohodnotnú vlajkovú loď, no len v menšom rozmere, alebo skromnejšie vybavený typ, ktorý bol bol cenovo dostupnejší než Galaxy Note10 a Note10+. Skôr to vidíme na druhý menovaný scenár.

Server sammobile.com už neraz spoľahlivo informoval o ešte nepredstavených produktoch juhokórejského výrobcu Samsung. Napriek tomu majú aktuálne správy charakter špekulácie, keďže nie sú dostupné žiadne ďalšie informácie ani podrobnosti z iných zdrojov.

Ak však Samsung Note10 Lite naozaj pripravuje, určite sa nové informácie v priebehu času objavia.