Snapdragon XR2 oficiálne: Prvý 5G čip pre zmiešanú realitu

Spoločnosť predstavila Snapdragon XR2, svoj prvý 5G čip pre zmiešanú realitu. Novinka má priniesť oveľa vyšší výkon v oblasti GPU .

Je to zhruba rok a pol odkedy spoločnosť Qualcomm vydala svoj prvý čip pre zmiešanú realitu, konkrétne Snapdragon XR1. Pod dlhšom čakaní sme ale predsa len dočkali pokračovania, píše Neowin.

Spoločnosť totiž predstavila Snapdragon XR2, prvý 5G čip pre zmiešanú realitu. Novinka má priniesť oveľa vyšší výkon v oblasti GPU a podporu pre rozlíšenie do veľkosti 3K x 3K pri 90 Hz. Procesor umožňuje prehrávanie 360° videí v 8K rozlíšení pri 60 FPS alebo videí v 4K rozlíšení pri 120 FPS.

Ďalej by mal byť schopný rozpoznať, či sa okolo vás počas vášho užívania si zmiešanej reality nachádzajú určité predmety či ľudia. Vždy teda budete vedieť, čo sa v danú chvíľu okolo vás deje.

Výrobca sa s nami zatiaľ nepodelil o bližšie detaily, ako je napríklad presná konfigurácia jadier či typ implementovaného 5G modemu. Tieto a ďalšie zatiaľ chýbajúce informácie by sa k nám ale mali dopracovať už čoskoro, a to vrátane prehľadu zariadení, v ktorých sa bude novinka nachádzať.

TIP REDAKCIE
Sony Xperia 1 IV 5G predstavená: Pre tých, ktorí milujú fotografiu!

Foto: VentureBeat

Total
40
Zdieľaní
Total
40
Zdieľať