ZOZNAM: Najpopulárnejšie aplikácie a hry pre iPhone za rok 2019

Keďže sa nám pomaly ale isto blíži koniec roka, je na čase vyhodnotiť popularitu jednotlivých aplikácií či hier pre smartfóny iPhone.

Keďže sa nám pomaly ale isto blíži koniec roka, je na čase vyhodnotiť popularitu jednotlivých aplikácií či hier pre smartfóny iPhone. Už na prvý pohľad si môžete všimnúť, že sa rebríček od minulého roku príliš nezmenil.

Ako informuje web Mashable, prvé miesto zaujala služba YouTube, čo nie je žiadne veľké prekvapenie. Zaujímavé však je, že Facebook sa nenachádza ani na jednej z prvých piatich priečok. Tie totiž pripadajú aplikáciam YouTube, Instagram, Snapchat, TikTok a Messenger. Kompletný zoznam vám ponúkame nižšie.

 1. YouTube
 2. Instagram
 3. Snapchat
 4. TikTok
 5. Messenger
 6. Gmail
 7. Netflix
 8. Facebook
 9. Google Maps
 10. Amazon

Najväčším skokanom roka je bez pochýb služba TikTok. Minulý rok totiž na zozname obsadila až 16. priečku, no tento rok sa vyšvihla takmer na stupeň víťazov. Mali by sme ešte poznamenať, že aplikácia dosiahla jednu miliardu stiahnutí ešte vo februári a stala sa tak 3. najsťahovanejšou službou v App Store.

TIP REDAKCIE
ASUS predstavil nové notebooky Zenbook 2022: Pri špičkovom hardvéri to naozaj nekončí!

Čo sa týka hier, tým sa Apple rozhodol venovať svoj vlastný rebríček. Z úplne prvej priečky bol zosadený titul Fortnite, a to známou klasikou Mario Kart Tour. Prekvapil aj Call of Duty: Mobile, ktorý sa umiestnil na 4. mieste.

 1. Mario Kart Tour
 2. Color Bump 3D
 3. aquapark.io
 4. Call of Duty: Mobile
 5. BitLife – Life Simulator
 6. Polysphere – art of puzzle
 7. Wordscapes
 8. Fortnite
 9. Roller Splat!
 10. AMAZE!!