Facebook predstavil novú platobnú službu pre Messenger, WhatsApp a Instagram

Facebook Pay.

1
Foto: Pixabay

Spoločnosť Facebook predstavila zjednotenú platobnú službu Facebook Pay, ktorá je určená pre hlavnú aplikáciu sociálnej siete, ale aj pre ostatné služby spoločnosti Facebook.

Platby cez Facebook Pay sú dostupné len v USA, nie je však vylúčené, že sa v budúcnosti dostanú aj do ďalších krajín, v ktorých sú služby a aplikácie spoločnosti Facebook dostupné.

Pomocou Facebook Pay sa budú dať nakupovať položky v hrách, lístky na spoločenské podujatia, spotrebný tovar alebo si pomocou tejto služby budú môcť užívatelia posielať peniaze medzi sebou.

Facebook Pay tak poskytuje obvyklé platobné schopnosti a možnosti, ktoré majú užívateľom služieb Facebooku uľahčiť nakupovanie prostredníctvom jednotnej a bezpečnej metódy.

platobna sluzba
Foto: Facebook

Vďaka Facebook Pay užívatelia nebudú musieť pri nákupoch opakovane zadávať platobné údaje zo svojej karty. Služba si rozumie s najpoužívanejšími kreditnými a debetnými kartami, ako aj so službou PayPal.

Platobná služba je spojená so zákazníckou podporou v reálnom čase prostredníctvom živého chatu. Platby sú v USA zatiaľ dostupné v aplikáciách Facebook a Messenger. V krátkom čase by mali byť k dispozícii aj v aplikáciách Instagram a WhatsApp.

TIP REDAKCIE
Facebook je po novom FACEBOOK: Internetový gigant zmenil logo

Facebook vo svojom blogu píše, že údaje o kartách a účtoch ukladá v zabezpečenej šifrovanej podobe. Kontrolný systém má odhaliť prípadné podvody a upozorniť užívateľov na neobvyklú či neoprávnenú aktivitu.

Pre vyššiu bezpečnosť môže užívateľ platby potvrdzovať PIN kódom, odtlačkom prsta alebo rozpoznávaním tváre. Facebook pripomína, že biometrické údaje neuchováva a uložené sú len v zariadení užívateľa.