Novinka LG UltraFine Ergo

Ergonómia na úrovni: LG prináša nový 4K monitor s jedinečným stojanom

LG predstavil špičkový 4K monitor so stojanom, aký by ste inde hľadali naozaj iba veľmi ťažko. Toto je nový LG UltraFine Ergo.

Juhokórejský výrobca spotrebnej elektroniky predstavil špičkový 4K monitor so stojanom, aký by ste inde hľadali naozaj iba veľmi ťažko. Nový LG UltraFine Ergo (32UN880) patrí medzi kúsky s najlepšou ergonómiou na spotrebiteľskom trhu.

Krok LG možno považovať za akúsi predohru pred nadchádzajúcou udalosťou CES 2020, kde bude monitor vystavený. A nielen on. Gigant okrem neho ukázal hneď niekoľko herných alternatív LG UltraGear s chrumkavými špecifikáciami, ako je napríklad kombinácia jemného 4K rozlíšenia so 144 Hz obnovovacou frekvenciou a 1 ms odozvou.

LG UltraFine Ergo

Skvelá ergonómia novinky LG UltraFine Ergo tkvie v jej flexibilnom stojane, vďaka ktorému si používateľ vie prispôsobovať polohu obrazovky podľa svojich predstáv. Keďže nejde o klasické pevné prevedenie, ale prevedenie s viacerými kĺbmi, tak má k dispozícii nadštandardne veľa možností.

Niečo podobné ponúka aj konkurenčný Samsung Space Monitor. V tomto prípade je ale systém o niečo komplexnejší.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 neostane sám: Výrobca okrem vlajkovej lode predstaví aj odľahčený model

Ako je vidieť na GIF obrázku vyššie, jedinečný stojan z dielne LG tvoria dva mechanizmy. Jeden umožňuje otáčať monitor v 70-stupňovom rozsahu, zatiaľ čo ten druhý zmení rovno jeho celú polohu. A to až v 280-stupňovom rozsahu. Jeho tvar pripomína stolnú lampu, vďaka čomu ponúka okrem iného i skvelú priestorovú efektivitu.

Novinka LG UltraFine Ergo
Novinka LG UltraFine Ergo

31,5″, IPS a 4K

Technickú špecifikáciu LG UltraFine Ergo tvorí 31,5-palcová uhlopriečka, zobrazovacia technológia IPS LCD a jemné 4K rozlíšenie. Rovnako však stojí za zmienku aj 95-percentné pokrytie farebného priestoru DCI-P3 či podpora pre štandard HDR10. Maximálny jas dosahuje hodnotu 350 nitov. Konektivita pozostáva z jedného DisplayPortu, dvoch portov HDMI a jedného USB C.

K zvyšným informáciám, ako je napríklad cena alebo dostupnosť modelu 32UN880, sa podľa všetkého dostaneme počas podujatia CES 2020, ktoré prebehne už v januári.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať