Slovenská polícia chystá mobilnú aplikáciu, dostupná bude od budúceho roka

Polícia Slovenskej republiky sa rozhodla držať krok s modernými technológiami, čoho výsledkom bude nová mobilná aplikácia s prospešnými funkciami. Polícia o prekvapivej novinke informuje na sociálnej sieti.

Polícia Slovenskej republiky sa rozhodla držať krok s modernými technológiami, čoho výsledkom bude nová mobilná aplikácia s prospešnými funkciami. Polícia o prekvapivej novinke informuje na sociálnej sieti.

Podľa príspevku bude aplikácia dostupná od začiatku budúceho roka. Spustená by mala byť v prvých týždňoch roka 2020.

Podľa prezidenta Policajného zboru Milana Lučanského bude aplikácia obsahovať bezpečnostné tlačidlo, prostredníctvom ktorého bude možné privolať hliadku v takých prípadoch, v akých by ústny telefonát na číslo 158 predstavoval riziko pre bezpečnosť. 

„Využitie aplikácie si viem predstaviť pri opakovaných incidentoch v centre Bratislavy, ale aj v prípadoch, keď je obeťou domáceho násilia žena a pred agresívnym mužom sa schová v inej miestnosti,“ uviedol prezident PZ Milan Lučanský.

Mobilná aplikácia poskytne priestor pre svedkov trestnej činnosti, ktorí sú pre políciu dôležití. Občania sa prostredníctvom mobilnej aplikácie budú môcť aktívne podieľať na nahlasovaní jednotlivých prípadov.

TIP REDAKCIE
Sezóna kolobežiek naplno začala: Po zrážke auta a kolobežky zomrel 57-ročný Slovák
policia aplikacia
Ilustr. obr.

Počíta sa aj s okamžitými upozorneniami, ktoré budú používateľov aplikácie informovať o mimoriadnych udalostiach. Ďalšie funkcie pribudnú v budúcnosti formou aktualizácií. Aj keď slovenská polícia ohlásila termín spustenia aplikácie, zo začiatku ju nevyužijú všetci obyvatelia Slovenska.

Pilotná prevádzka sa bude týkať len územia hlavného mesta Bratislava. Počas nej sa bude aplikácia testovať, čo overí jej funkčnosť priamo v praxi. Až následne sa aplikácia stane plnohodnotnou pomôckou pre všetkých obyvateľov Slovenskej republiky.

Políciu Slovenskej republiky môžete sledovať na Facebooku alebo Instagrame. Ide o najsledovanejšiu štátnu inštitúciu v prostredí sociálnych médií.