iPhone SE 2 vraj spoznáme v marci. Výroba odštartuje začiatkom roka

Už sa nevieme dočkať.

6
Koncept iPhone SE 2
Koncept iPhone SE 2

O malom iPhone SE 2 je v posledných dňoch počuť čoraz častejšie. Ak však zoberieme do úvahy predpoklady renomovaného analytika, tak sa nie je ani čomu čudovať. Výroba má totiž začať už v januári.

Informáciu nám aj tentokrát prezradil Ming-Chi Kuo, píše AppleInsider.

Analytik tvrdí, že Apple spustí finálnu montáž počas prvých dní nadchádzajúceho roka vrátane toho, že k predstaveniu dôjde koncom marca. Zrejme po boku vynovených iOS tabletov.

Oficiálny názov známy síce nie je, no ak zoberieme do úvahy prvú generáciu, dá sa očakávať iPhone SE s číslom dva. Neexistuje tu žiadny pádny dôvod, prečo by výrobca menil stratégiu. Vyzerá to dobre a používatelia si už medzičasom stihli zvyknúť.

iPhone SE 2 – dizajn aj výkon

Ako vieme už dlhšie, nový iPhone SE 2 by mal ponúknuť kombináciu dizajnu, ktorý bude pripomínať iPhone 8, či výpočtového výkonu, ktorým pre zmenu disponuje tohtoročný iPhone 11. Všetko za zhruba 500 eur.

Preto možno očakávať 4,7-palcový displej alebo čipset Apple A13 a 3 GB operačnú pamäť RAM. Nedávno bolo navyše počuť i o vylepšenej anténe s ambíciami zlepšiť kvalitu signálu, za čím stál ten istý zdroj – Ming-Chi Kuo.