Huawei P40 Pro: Špekuluje sa o grafénovej batérii s vysokou kapacitou

V prvých mesiacoch roka 2020 nebude predstavené len vlajkové trio Samsung Galaxy S11, ale aj úhlavná konkurencia z Číny, modelový rad Huawei P40.

V prvých mesiacoch roka 2020 nebude predstavené len vlajkové trio Samsung Galaxy S11, ale aj úhlavná konkurencia z Číny, modelový rad Huawei P40.

Huawei P40 bude v nevýhode kvôli absencii služieb a aplikácií od Google, ak sa náhodou do februára/marca 2020 niečo na postoji americkej vlády nezmení. Po stránke hardvéru ale Huawei mať problém nebude.

Huawei Mate 30 Pro neobsahuje žiadny komponent z produkcie amerických firiem a nová vlajková loď bude zrejme zhotovená v rovnakom duchu. Najlepšie vybavený typ Huawei P40 Pro by mal ohúriť hardvérovou výbavou rovnako ako jeho predchodca. Budúci rok to ale nebude len o fotoaparátoch.

Špekuluje sa, že Huawei nasadí do spotrebiteľského sveta nové batérie využívajúce prvok grafén. Špeciálna forma uhlíka má niekoľko super vlastností, ktoré sa dajú zužitkovať aj pri batériách. Jeho výroba, hlavne vo väčších objemoch, je však stále náročná a veľmi nákladná.

TIP REDAKCIE
Samsung vylepší rad Galaxy A, pribudne odolnosť voči vode
Galaxy S10+ a P30 Pro
Ilustr. foto: Samsung Galaxy S10+ a Huawei P30 Pro

Grafénové batérie nevyvíja len Huawei, ale tiež množstvo iných spoločností vrátane juhokórejského výrobcu Samsung. Samsung by mal na trh priniesť grafénovú batériu do dvoch rokov.

Batérie využívajúce grafén môžu mať väčšiu kapacitu pri menších rozmeroch, rýchlejšie nabíjanie, dlhšiu životnosť a v neposlednom rade sú bezpečnejšie. Huawei P40 Pro by údajne mal mať 5500 mAh grafénový akumulátor, ktorý môže byť o takmer tretinu menší než čisto lítiovo-iónová batéria. 50W nabíjanie by mohlo takúto batériu nabiť len za 45 minút.

V súvislosti s novou vlajkovou loďou sa tiež spomína 6,5-palcový OLED displej s 2K rozlíšením a 120 Hz frekvenciou obnovovania, 5 fotoaparátov Leica či 5G pripojenie vyplývajúce z nového vlajkového čipsetu Kirin 990 5G.

Informácie o batérii využívajúcej grafén sú určite zaujímavé, ide však len o špekuláciu, ktorú zatiaľ nepotvrdzuje žiadny dôveryhodnejší zdroj. Preto treba brať tieto prvotné informácie s patričnou rezervou.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať