Ilustračný obrázok

Už aj na iPhonoch: Apple chce integrovať snímač odtlačkov prstov!

Najnovším iPhonom chýba jedna funkcia, na ktorú si mnohí majitelia Android smartfónov zvykli veľmi rýchlo. Teraz sa to má zmeniť.

Najnovším iPhonom chýba jedna funkcia, na ktorú si mnohí majitelia Android smartfónov zvykli veľmi rýchlo. Reč je o možnosti nasnímať odtlačok prsta na základe ktorého je potom možné zariadenie odomknúť. To by sa však v blízkej budúcnosti mohlo zmeniť, informoval denník Economic Daily News.

Najnovšie správy naznačujú, že Apple by snímač odtlačkov prstov mohol do iPhonov integrovať už budúci rok. Zároveň sa hovorí o tom, že odtlačok prstov bude ultrazvukový, nie optický. Pripomeňme, že jediný veľký výrobca smartfónov, ktorý používa ultrazvukový snímač odtlačkov je Samsung.

Apple sa doteraz spoliehal len na technológiu Face ID, ktorá dokáže s veľkou presnosťou rozpoznávať tvár. Snímač odtlačkov v displeji spoločnosť zatiaľ neponúkla.

Nový iPhone už na jar

Momentálne nie je celkom jasné, či Apple z nových iPhonov odstráni Face ID alebo len pridá možnosť telefón odomknúť aj odtlačkom prsta. Zároveň je ale možné, že snímač odtlačkov sa objaví len v lacnejších verziách obľúbených smartfónov. Veľkým adeptom by mohol byť očakávaný nástupca iPhone SE.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovenská pošta varuje všetkých. Ak vám príde toto, môžete prísť o peniaze!

Apple má v roku 2020 predstaviť iPhony na jar aj na jeseň. Na jar má prísť lacnejší iPhone, zatiaľ čo v septembri zas príde už obvyklá porcia high-end iPhonov novej generácie. Či sa americký výrobca rozhodol pre integráciu snímača odtlačkov prstov do jeho zariadení sa tak dozvieme už o pár mesiacov.