Renomovaný analytik: Apple budúci rok predstaví 5 nových iPhonov

Známy analytik Ming-Chi Kuo prichádza s novou predikciou týkajúcou sa budúcoročných iPhonov. Podľa jeho slov ich má Apple budúci rok predstaviť až 5.

Známy analytik Ming-Chi Kuo prichádza s novou predikciou týkajúcou sa budúcoročných iPhonov. Podľa jeho slov ich má Apple budúci rok predstaviť až 5, píše server MacRumors.

Kuo očakáva, že v prvej polovici roku sa k nám dopracuje iPhone SE 2 so 4,7-palcovým displejom. Nasledovať ho bude výkonnejší rad vybavený OLED displejmijeden 5,4-palcový, jeden 6,7-palcový a dva 6,1-palcové modely. Tých sa však máme dočkať až v druhom polroku.

Všetky modely okrem iPhone SE 2 majú byť vybavené podporou 5G sietí, o ktorú sa postará modem X55 od spoločnosti Qualcomm. Mali by sme poznamenať, že táto predikcia sa zhoduje s tou, o ktorú sa s nami ešte v stredu podelil analytik Samik Chatterjee.

Zdroj: MacRumors

iPhone SE 2

Čo sa týka lacnejšieho a menej výkonného budúcoročného modelu, iPhone SE 2, zariadenie má ponúknuť 4,7-palcový displej a výzorovo bude pripomínať iPhone 8. Panel teda bude ohraničený viditeľnými rámikmi, pričom v spodnej časti sa bude nachádzať staré a známe fyzické domovské tlačidlo (Touch ID).

TIP REDAKCIE
Google prináša Pixel Buds Pro: Kompaktné slúchadlá s poriadnou výdržou!

Jeho vnútro bude obsahovať čipset A13 spolupracujúci s 3 GB operačnej pamäte RAM. Zadná strana má ponúknuť jediný fotoaparát.

Prehľad ostatných pripravovaných modelov vám ponúkame v krátkom zozname nižšie.

  • 5,4-palcový iPhone 12: OLED displej, dva zadné fotoaparáty, podpora pre 5G
  • 6,1-palcový iPhone 12: OLED displej, dva zadné fotoaparáty, podpora pre 5G
  • 6,1-palcový iPhone 12 Pro: OLED displej, tri zadné fotoaparáty, podpora pre 5G
  • 6,7-palcový iPhone 12 Pro Max: OLED displej, tri zadné fotoaparáty, podpora pre 5G